Nowe partie uciekinierów z PO

Samuel Pereira / Gazeta Polska codziennie / slo

Pogłębiające się konflikty wewnątrz PO, spadające poparcie w sondażach i malejące szanse na zwycięstwo w najbliższych wyborach sprawiają, że byli politycy tej formacji zakładają nowe ugrupowania.

Mają one być szansą na zdobycie miejsc w przyszłych wyborach do Parlamentu Europejskiego, a za dwa lata - polskiego.

Wczoraj Jarosław Gowin podpisał "porozumienie o współpracy programowej" z partią Polska Jest Najważniejsza. W niedzielę Janusz Palikot zapowiedział obrady kongresu nowej lewicowej partii.

Na pytanie "Codziennej", kiedy Gowin założy partię polityczną, były minister sprawiedliwości odpowiedział, że będzie to decyzja oddolna, podjęta wspólnie z innymi członkami "ruchu społecznego", który ma powstać pod jego patronatem.

Gowin liczy na to, że do nowej formacji dołączą kolejni politycy Platformy Obywatelskiej. - Nie jest tajemnicą, że wielu posłów PO z życzliwością przygląda się naszym działaniom. Ich decyzja będzie decyzją suwerenną - powiedział "Codziennej" Gowin, podkreślając, że wielu członków PO na poziomie lokalnym planuje dołączyć do jego inicjatywy.

- Płynie do nas mnóstwo zgłoszeń, nie tylko od szeregowych członków PO, ale także od radnych szczebla wojewódzkiego, powiatowych i gminnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nowe partie uciekinierów z PO
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.