Odnaleziono 6-latka z autyzmem

Odnaleziono 6-latka z autyzmem
PAP / drr

W środę rano znaleziono 6-letniego Marcina z autyzmem - poinformowała PAP policja. Chłopiec zniknął po południu we wtorek z podwórka w miejscowości Miłków k/Ostrowca Świętokrzyskiego. Marcin przebywa w szpitalu, jest wychłodzony.

Jak powiedziała w środę podkom. Ewa Libuda z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, chłopiec został znaleziony po godz. 7 kilometr od miejsca zamieszkania. Sześciolatek leżał nad brzegiem rzeki, był przytomny. Został przewieziony do szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim.

DEON.PL POLECAJak poinformowała PAP ordynator oddziału pediatrycznego szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim Longina Warsińska-Bogacka, chłopiec jest wychłodzony, zwłaszcza jego nogi. Jest wydolny krążeniowo i oddechowo. Nie ma też zewnetrznych obrażeń ciała. Wymaga ogrzania i wykonania badań w kierunku ewentualnej infekcji. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Chłopca udało się znaleźć dzięki informacjom świadka. O poszukiwaniach dziecka dowiedział się on z mediów i poinformował policję w środę rano, że widział chłopca we wtorek ok. godz. 15 w miejscowości Poręba, oddalonej o 1 km od jego domu. Tam zostały skierowane poszukiwania. Marcina znalazł pies tropiący.

Chłopiec we wtorek po południu bawił się na podwórku przed swoim domem. Z relacji 46-letniej matki wynika, że kobieta weszła do domu i jak wyszła po ok. 10 minutach zauważyła, że chłopca nie ma, a furtka jest otwarta.

W poszukiwaniach chłopca brało udział kilkadziesiąt osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Odnaleziono 6-latka z autyzmem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.