"Oni zamordowali niewinną kobietę" pod sąd

"Oni zamordowali niewinną kobietę" pod sąd
"Oni zamordowali niewinną kobietę" pod sąd (fot. PAP/Paweł Supernak )
PAP / ad

Były premier, szef PiS Jarosław Kaczyński i europoseł, były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zdecydowali się złożyć akt oskarżenia przeciwko posłowi Kazimierzowi Kutzowi w związku z jego słowami "oni zamordowali niewinną kobietę".

Kutz odniósł się w rozmowie z "Newsweekiem" m.in. do reakcji liderów PiS na raport komisji śledczej, która badała okoliczności śmierci Barbary Blidy i na zapowiedź wniosku o postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem Stanu.

Później w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Kutz wyjaśniał, że mówił to przez telefon. "Gdybym pisał, dałbym słowo zabili w cudzysłów. Wiadomo, że chodziło mi o to, że są mordercami w sensie moralnym. I z tego się nie wycofam. Będę to powtarzać. PiS-owi to nie jest na rękę, bo oni chcą zasypać, przemilczeć. Szczególnie przed wyborami" - powiedział Kutz w "GW".

Ziobro poinformował w czwartek na konferencji prasowej o przygotowaniu aktu oskarżenia oraz o tym, że skierowany zostanie do Sejmu wniosek o uchylenie Kutzowi immunitetu.

DEON.PL POLECA

"W tej sytuacji - zgodnie z tym co zapowiedzieliśmy wcześniej - zdecydowałem się zarówno ja, jak i zdecydował się nieobecny dziś na konferencji prezes Jarosław Kaczyński, złożyć w stosunku do pana Kutza akt oskarżenia do sądu" - powiedział były minister sprawiedliwości.

"Tak znany, tak ceniony przez wielu reżyser, twórca kina, intelektualista, nie będzie zachowywał się jak niedojrzała osoba, i uciekał, i chował się za immunitetem poselskim" - dodał Ziobro.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Oni zamordowali niewinną kobietę" pod sąd
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.