Palikot to kwestia kadencji - uważa Miller

PAP / slo

Zdaniem Leszka Millera - SLD to lewica realna, Janusz Palikot zaś to lewica mianowana przez publicystów, część komentatorów i polityków. - Nie ma szans, byśmy mogli ze sobą współpracować, mówi “Polsce The Times" lider SLD.

- Nasze stanowisko odnoszące się do zmian w emeryturach jest odmienne, co do płacy minimalnej - zasadniczo odmienne, co do propozycji Solidarności a propos referendum - zasadniczo odmienne, to gdzie mamy razem współpracować, pyta Miller.

Zapytany jakie daje szanse Ruchowi Palikota, odpowiada, że “to kwestia jednej kadencji". Podobnie ocenia szanse Solidarnej Polski: “będzie tak samo jak z Ruchem Palikota. PiS zje swojego rywala".

Natomiast SLD będzie się umacniało, będzie powoli odzyskiwało teren. Według Millera “polityczne wahadło, które w Europie przesunęło się na prawo, powoli zaczyna wędrować z powrotem na lewo. A zwycięstwo François Hollande’a we Francji jest tego najlepszym przykładem".

Szef SLD ocenia, że po przyszłych wyborach każdy wariant rządów jest możliwy, oprócz rządów PiS. "Bo PiS nie ma zdolności koalicyjnej, a sam nie wygra wyborów".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Palikot to kwestia kadencji - uważa Miller
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.