Para prezydencka włącza się w akcję Caritas "Tornister pełen uśmiechów"

Para prezydencka włącza się w akcję Caritas "Tornister pełen uśmiechów"
(fot. prezydent.pl)
PAP / prezydent.pl / mp

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą włączyli się w czwartek w akcję Caritas "Tornister pełen uśmiechów". Para prezydencka przygotowała pięć szkolnych wyprawek.

W opublikowanym na stronie internetowej prezydent.pl filmiku prezydent zachęcił wszystkich, którzy mogą sobie na to pozwolić, do przyłączenia się do akcji.
Jak podkreślił, wakacje to nie tylko czas odpoczynku dzieci, ale także moment, kiedy rodzice zaczynają przygotowywać dzieci do nowego roku szkolnego. "Każde dziecko ma prawo do kształcenia i rozwoju w dobrych warunkach. Od tego także zależy jego przyszłość" - zaznaczył Andrzej Duda.
"Zapakowaliśmy do uczniowskich tornistrów przybory szkolne, z nadzieją, że Bartosz, Claudia, Eryk, Karol i Wiktoria będą mogli lepiej rozwijać swoje talenty, zainteresowania i pasje" - dodała pierwsza dama.
Prezydent zaznaczył, że może dzięki takiemu wsparciu któreś z obdarowanych dzieci zostanie "piłkarzem, naukowcem lub artystą". "A jeszcze ktoś inny będzie mógł po prostu z sukcesem ukończyć szkołę, mimo że jest dotknięty niepełnosprawnością. Te tornistry są przede wszystkim pełne nadziei" - podkreślił.
Wyprawki szkolne w ramach akcji ma przygotować także rzecznik praw dziecka Marek Michalak i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Ogólnopolski finał akcji odbędzie się 27 sierpnia 2017 r. w Zamościu.
Caritas w Polsce rozpoczęło akcję "Tornister Pełen Uśmiechów" po raz dziewiąty. Program jest realizowany od 2009 roku, jako odpowiedź na potrzeby dzieci z uboższych terenów. Darczyńcy przygotowują wyprawki szkolne za pośrednictwem diecezjalnych i parafialnych Caritas do plecaków, które później przekazywane są dzieciom.
Można ją wesprzeć wysyłając sms pod hasłem Tornister na numer 72052 (2,46 zł z VAT) oraz wpłacając środki na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem "Tornister". Inicjatywę pobłogosławił w środę podczas audiencji generalnej papież Franciszek.
W ubiegłym roku Caritas Polska przekazała dzięki tej akcji 50 tys. szkolnych wyprawek dla dzieci.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Para prezydencka włącza się w akcję Caritas "Tornister pełen uśmiechów"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.