Pijany sędzia z Suwałk spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

Pijany sędzia z Suwałk spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

Sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach (Podlaskie) spowodował w piątek kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu i zbadaniu alkomatem okazało się, że sędzia miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Jak poinformowała PAP podlaska policja, w piątek ok. godz. 14 doszło do kolizji na ulicy Utrata w Suwałkach. Jeden z uczestników zdarzenia uciekł z miejsca. Drugi zapisał jego numer rejestracyjny pojazdu.

DEON.PL POLECA
Według policji, uciekający kierowca pojazdu został zatrzymany w Augustowie. Tam został zbadany alkomatem, który wskazał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Zatrzymany mężczyzna okazał legitymację i powiadomił policjantów, że jest sędzią. Po wykonaniu czynności i odebraniu prawa jazdy, mężczyzna został zwolniony - powiedział PAP Marcin Gawryluk z zespołu prasowego Podlaskiej Policji.

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Suwałkach Marcin Walczuk potwierdził w sobotę PAP, że chodzi o sędziego z Suwałk. - Prezes sądu został poinformowany o tej sytuacji. To rzeczywiście sędzia wydziału karnego sądu okręgowego - dodał Walczuk.

Sprawę sędziego prowadzi Prokuratura Regionalna w Białymstoku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pijany sędzia z Suwałk spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.