Po burzach zerwane dachy w Żywcu

Po burzach zerwane dachy w Żywcu
Technicy naprawiają linie telefonicznie w Rusinowie (Mazowieckie). Strażacy cały czas usuwają skutki nawałnic, które przeszły w ubiegłym tygodniu nad województwami łódzkim i mazowieckim. Poszkodowanym zostaną we wtorek przekazane kolejne zasiłki, w sumie 144 tys. zł (fot. PAP/Piotr Polak)
PAP / drr

Dachy trzech budynków mieszkalnych zostały zerwane, a kilku kolejnych uszkodzone, podczas burz przechodzących we wtorek po południu nad Żywcem (Śląskie). Nikomu nic się nie stało, strażacy informują że burze były gwałtowne i krótkie.

Jak poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej Aneta Gołębiowska, dachy dwóch domów jednorodzinnych w Żywcu zostały zerwane przez wiatr całkowicie, a jednego częściowo. Cztery inne dachy zostały uszkodzone przez połamane drzewa. Nikomu nic się nie stało.

DEON.PL POLECA
Dodała, że strażacy wyjeżdżali jeszcze ok. 20-30 do połamanych drzew. "Burze z deszczem przeszły i już jest po wszystkim. Nie odnotowaliśmy zalań" - powiedziała Gołębiowska.

We wtorek krakowskie biuro prognoz meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przesłało ostrzeżenia dla woj. śląskiego dotyczące możliwości wystąpienia tam po południu i wieczorem burz - lokalnie z opadami gradu. Wiatr podczas nawałnic może wiać nawet 90 km/h, spaść może do 60 mm deszczu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Po burzach zerwane dachy w Żywcu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.