Po godz. 14 powitanie ciała Prezydenta

Po godz. 14 powitanie ciała Prezydenta
(fot. PAP)
PAP / mik

Między godz. 14 a 14.30 na warszawskim Okęciu jest spodziewany przylot samolotu z ciałami prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego i wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Putry - poinformowało MSZ.

Samolot przewożący ciała wyląduje w asyście myśliwców MIG-29; na lotnisku Okęcie powitany będzie przez Kompanię Honorową Wojska Polskiego - powiedział PAP rzecznik MSZ Piotr Paszkowski.

W niedzielę rano do Smoleńska poleciał wojskowy samolot CASA z komisją badania wypadków lotniczych. Komisja pod przewodnictwem płk pilota Mirosława Grochowskiego, liczy 26 osób, w jej skład wchodzą piloci, technicy, lekarze i prokuratorzy. Do Moskwy poleciał samolot z medykami sądowymi, którzy pomogą w identyfikacji zwłok ofiar katastrofy - poinformował PAP dyrektor departamentu prasowo-informacyjnego MON płk Wiesław Grzegorzewski.

Trumna z ciałem Lecha Kaczyńskiego zostanie przewieziona do Pałacu Prezydenckiego

W niedzielę po południu po uroczystości na warszawskim lotnisku trumna z ciałem Lecha Kaczyńskiego zostanie przewieziona do Pałacu Prezydenckiego - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś.

Uroczystość pożegnania ciała prezydenta rozpocznie się w Smoleńsku o godz. 12., następnie samolot specjalny odleci do Polski.

Po zakończeniu uroczystości na lotnisku trumna z ciałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego w uroczystym kondukcie zostanie przewieziona do Pałacu Prezydenckiego. O trasie przejazdu poinformują MSWiA i BOR - powiedział Graś.

Kwestie dotyczące pogrzebu - poinformował rzecznik rządu - ustalone zostaną z rodziną prezydenta.

MSWiA podało trasę przejazdu konduktu z ciałem prezydenta

Rzeczniczka ministerstwa Małgorzata Woźniak poinformowała PAP, że uroczysty kondukt przejedzie ulicami Żwirki i Wigury, Krzyckiego, Raszyńską, Alejami Jerozolimskimi, przez Rondo Dmowskiego, Marszałkowską, przez Plac Bankowy, ulicą Senatorską, Miodową i wjedzie na Krakowskie Przedmieście.

- Podajemy tę trasę z myślą o wszystkich, którzy chcą przyjść i w ten sposób uczcić pamięć prezydenta. Mieszkańcy Warszawy będą mogli gromadzić się wzdłuż trasy przejazdu - dodała.

Wszystkie te ulice będę też - jak powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski - wyłączane z ruchu. Później, po przejeździe konduktu, ruch będzie stopniowo przywracany.

Na początku i na końcu konduktu jechać będą policjanci na motocyklach. Tuż za karawanem z trumną prezydenta, jechać będzie jego najbliższa rodzina.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Po godz. 14 powitanie ciała Prezydenta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.