Polska - Niemcy: nowy stystem bezpieczeństwa

Polska - Niemcy: nowy stystem bezpieczeństwa
Oficjalny trening reprezentacji Niemiec na PGE Arena w Gdańsku, 5 bm. przed jutrzejszym towarzyskim meczem z reprezentacją Polski. (fot. PAP/Barbara Ostrowska)
8 lat temu
PAP / apio

Organizatorzy wtorkowego meczu piłkarskiego Polska - Niemcy w Gdańsku zapewnili, że są przygotowani do szybkiego reagowania na ewentualne przypadki łamania porządku. Podczas spotkania PZPN chce wprowadzić nowatorski system bezpieczeństwa.

- Po ostatnich wydarzeniach, jakie miały miejsce m.in. przy okazji finału Pucharu Polski (zamieszki z udziałem pseudokibiców - PAP), wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa. Dzisiaj chcemy zaprezentować nowy system, polegający m.in. na tym, że kary dla chuliganów będą orzekane od razu na stadionie - zapowiedział w poniedziałek w Gdańsku prezes PZPN Grzegorz Lato.

O szczegółach poinformował Janusz Kaczmarek, były minister spraw wewnętrznych i administracji oraz były prokurator krajowy, obecnie pełnomocnik prawny PZPN.

- Będziemy pracować w trybie sądów 24-godzinnych. Stworzyliśmy model działania na stadionie w oparciu o istniejące przepisy. Istotą jest oczywiście koordynacja prac wszystkich służb. Taki system daje możliwości, jeśli dojdzie do popełnienia przestępstwa, do szybkiego reagowania, ale zapewni również możliwość obrony podejrzanym - powiedział Kaczmarek.

- Jeśli dojdzie do czynu o charakterze przestępczym, od razu zostanie wdrożony system przesłuchań - świadków i podejrzanych. Wszystko odbędzie się tutaj, na stadionie. Będą również zapewnieni biegli, tłumacze przysięgli. To ważny element m.in. z punktu widzenia Euro 2012, gdy przyjedzie do nas wielu zagranicznych kibiców - podkreślił Kaczmarek.

- Ci prokuratorzy będą do dyspozycji policji. Wykonywanie czynności procesowych nastąpi bezpośrednio po czynie zabronionym w miejscu jego popełnienia. To nie koniec. Sąd Okregowy w Gdańsku wprowadzi we wtorek dyżury w dwóch placówkach, sądach rejonowych Gdańsk Południe i Gdańsk Północ - wymienił Kaczmarek.

- Chcemy, żeby wszystko odbyło się jak należy, dlatego Okręgowa Rada Adwokacka wprowadzi przy okazji meczu trzech adwokatów. To umożliwi profesjonalną obronę osoby podejrzanej o popełnienie zabronionego czynu - zakończył pełnomocnik prawny PZPN.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polska - Niemcy: nowy stystem bezpieczeństwa
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Polska - Niemcy: nowy stystem bezpieczeństwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.