Polska wygrała z Macedonią 4:1

Łukasz Jędrzejczyk (P) przyjmuje gratulacje od partnerów z reprezentacji Polski po strzeleniu trzeciej bramki drużynie narodowej Macedonii w towarzyskim meczu piłkarskim, rozegranym w Belek, 14 bm. (PAP/Radosław Pietruszka)
PAP/ ad

Polska wygrała z Macedonią 4:1 w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbył się w tureckim Kundu koło Antalyi. Skład biało-czerwonych złożony był z zawodników występujących w rodzimej ekstraklasie.

Polska - Macedonia 4:1 (2:0)

Bramki: dla Polski - Arkadiusz Milik (11), Szymon Pawłowski (23), Artur Jędrzejczyk (64), Waldemar Sobota (79); dla Macedonii - Dejan Blazevski (87).

Żółte kartki: Daniel Łukasik, Artur Jędrzejczyk. Sędzia: Huseyin Gocek (Turcja).

Polska: Łukasz Skorupski - Łukasz Broź, Tomasz Jodłowiec, Artur Jędrzejczyk (84-Adam Danch), Jakub Rzeźniczak (46-Bartosz Rymaniak) - Paweł Wszołek (46-Waldemar Sobota), Daniel Łukasik (46-Dominik Furman), Przemysław Kaźmierczak, Szymon Pawłowski (75-Arkadiusz Piech), Jakub Kosecki (59-Tomasz Kupisz) - Arkadiusz Milik.

Macedonia: Kristijan Naumovski - Vladica Brdarovski (84-Tome Kitanovski), Sedat Berisha, Daniel Mojsov, Mite Cikarski - Dejan Blazevski, Ostoja Stjepanovic, Riste Markoski (61-Predrag Randzelovic), Nderim Nexhipi (75-Marko Simonovski) - Dragan Georgiev (61-Ivan Mitrov) - Jovan Kostovski (62-Muzafer Ejupi).

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Waldemar Fornalik po towarzyskim meczu z Macedonią (4:1), cytowany na stronie PZPN:

"Jestem zadowolony z całego zgrupowania, tego meczu również. Pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza od drugiej, choć po przerwie też nie graliśmy źle. Chciałem po prostu sprawdzić różne warianty i dokonałem trzech zmian. Nie wniosły one tyle, co zawodnicy, którzy wybiegli na boisko od pierwszej minuty.

- Ogólnie nie mam jednak powodów do narzekań. Wygraliśmy wysoko, w dodatku zdobyliśmy bramki po pięknych akcjach. Ładne były szczególnie trafienia Waldemara Soboty i Artura Jędrzejczyka. Czy drugi z tych zawodników ma szansę być alternatywą na środek obrony w eliminacyjnych meczach z Ukrainą i San Marino? Powiem tylko tyle, że Jędrzejczyk rozegrał bardzo dobre zawody. Trzeba jednak mieć świadomość tego, z kim się mierzyliśmy. Nie ma co ukrywać, nie był to zbyt silny rywal.

- Kilku piłkarzy uczestniczących w tureckim zgrupowaniu pokazało, że może coś dać pierwszej reprezentacji. Nie chcę jednak zdradzać nazwisk".