Ponad 64 tys. zł. za "Tęczę" z kasy miejskiej

Ponad 64 tys. zł. za "Tęczę" z kasy miejskiej
(fot. PAP/Jacek Turczyk )
6 lat temu
Samuel Pereira / Gazeta Polska Codziennie / slo

Firma JMS Maciej Skrobski, która zajęła się renowacją spalonej instalacji "Tęcza" na stołecznym pl. Zbawiciela, zainkasuje z miejskiej kasy ponad 64 tys. zł. Wykonawca zatrudnia do realizacji inwestycji m.in. projektantkę Małgorzatę Popis - członka warszawskiej Platformy Obywatelskiej.

Sztuczna tęcza na pl. Zbawiciela w Warszawie w ostatnich latach była podpalana kilkakrotnie. Prace renowacyjne ruszyły akurat tydzień przed tegorocznym Marszem Niepodległości i zakończyły się 8 listopada. Wykonawca zdążył zrealizować większość umówionych prac i otrzymał od miasta blisko 60 tys. zł, czyli 93 proc. zapłaty za wykonanie zamówienia.

Zgodnie z umową firma miała w tym roku zrekonstruować metalowy stelaż. W zakres prac wchodziło m.in. usunięcie pozostałości spalonej dekoracji oraz zabezpieczenie metalowej konstrukcji farbą ognioodporną i antykorozyjną, oczyszczenie placu, na którym znajdowała się instalacja, dostarczenie sztucznych kwiatów oraz ich montaż.

W latach 2014 i 2015 wykonawca zobowiązał się konserwować ekspozycję. Teraz, po spaleniu tęczy, miasto będzie zmuszone wyłożyć kolejne pieniądze na te same prace. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że będzie remontowała instalację tyle razy, ile będzie niszczona.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ponad 64 tys. zł. za "Tęczę" z kasy miejskiej
Komentarze (14)
J
Jan
17 listopada 2013, 11:55
Będą odnawiać tęczę  za ponad 64 tys, która nie podoba się większości społeczeństwa, a nam będą podnościć POdatki. Eh co za logika..
DD
dyktatura dewiacji
15 listopada 2013, 20:37
Oto III RP: sędzia łaskawy dla Biedronia bez litości dla uczestników Marszu [url]http://niezalezna.pl/48301-oto-iii-rp-sedzia-laskawy-dla-biedronia-bez-litosci-dla-uczestnikow-marszu[/url]
H
homo-nadczłowiek
15 listopada 2013, 19:56
Będą uczyć policję, jak łagodnie aresztować geja. Powstał nawet specjalny podręcznik [url]http://niezalezna.pl/48318-beda-uczyc-policje-jak-lagodnie-aresztowac-geja-powstal-nawet-specjalny-podrecznik[/url]
P
POlszewia
15 listopada 2013, 19:28
Atak na duchownego podczas Marszu Niepodległości Ks. Łukasz Szydłowski został zaatakowany podczas tegorocznego Marszu Niepodległości. Duchowny brał w nim udział wraz z młodzieżą ze szkoły prowadzonej przez Bractwo Kapłańskie św. Piusa X. Gdy ksiądz Łukasz Szydłowski wraz z grupą wracając z marszu znalazł się w okolicy płonącej tęczy na Placu Zbawiciela został zaatakowany przez około 30-letniego mężczyznę. Agresor ewidentnie wzburzony widokiem księdza w sutannie uderzył duchownego w twarz, którego poraniły fragmenty  z rozbitych okularów. [url]http://www.pch24.pl/atak-na-duchownego-podczas-marszu-niepodleglosci,19196,i.html[/url]
&
<...>
15 listopada 2013, 19:17
Porażka "Wyborczej". Na całowanie się pod homotęczą przyszło tylko kilkadziesiąt osób Nawet Polska Agencja Prasowa informuje, że na wezwanie "GW" zjawiło się jedynie kilkadziesiąt chętnych. Nie pomogły ani zaklęcia celebrytów, ani histeryczne apele w "Wyborczej". [url]http://niezalezna.pl/48344-porazka-wyborczej-na-calowanie-sie-pod-homotecza-przyszlo-tylko-kilkadziesiat-osob[/url] Nieudała się inicjacja nowej świeckiej tradycji pielgrzymek dewiantów !
P
Praktyk
15 listopada 2013, 18:06
Oto jakie fotki umieszcza członkini PO, projektantka pracująca w firmie odnawiającej tęcze: [url]https://www.facebook.com/malgorzata.popis1[/url] I biznes sie kręci.
HP
Historia powtrza się jako farsa
15 listopada 2013, 17:52
Miejsce tęczy jako symbolu przymierza Boga z człowiekiem jest w kościele lub synagodze, a nie na publicznym placu! Gdzie jest tęcza? Gdzie jest tęcza?
P
Pietruszka
15 listopada 2013, 10:59
Nieme Kino ma absolutną rację i jako jedyny zauważył o co chodzi w cłej zabawie. Zapewne remontując coś co planowano spalić, wykonawca bardzo starannie wykonał pracę..... musiał sie postarać na te kilka dni :)
W
Witek
15 listopada 2013, 10:55
Wszystko co kiedyś było nie normalne dzisiaj stało się kool !! Mogliście usunąć tą " WŁADZĘ " ale nie zrobiliśćie tego, więc pijcie sobie to piwko - na zdrowie !!
S
stojacy_z_boku
15 listopada 2013, 10:33
Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień? Kiedy skończy się ta kampania nienawiści, szukania dżazgi w oku nieprzyjaciół? Gdzie byli ci sprawiedliwi, gdy był przetarg na projekt tęczy? Czy tak trudno uszanować cudzą własność, nawet jeśli jest ona sprzeczna z ideologią miłości?
HP
Historia powtarza się jako fars
15 listopada 2013, 08:48
Gdzie jest tęcza? Gdzie jest tęcza? Kto nie skacze ten za tęczą! hop! hop! hop! Kto nie skacze ten za tęczą! hop! hop! hop!
PP
Przebudzenie Polaków ?
15 listopada 2013, 08:28
Skandal w Teatrze Starym w Krakowie - widzowie oburzeni. Spektakl "Do Damaszku" w reżyserii Jana Klaty musiał zostać przerwany. Widzowie byli bowiem oburzeni tym, co zobaczyli na scenie. Z widowni słychać było krzyki: Wstyd! Hańba! Dość! To jest Teatr Narodowy! Z kolei reżyser wykrzykiwał w stronę widzów: Wynoście się stąd! To już jakaś choroba - tym razem znani (i lubiani) aktorzy pozorują kopulację na scenie. I to kto - Globisz i Segda.
H
homo-tyrania
15 listopada 2013, 08:16
są pieniądze na homotęczę, nie ma na mogiły obrońców Warszawy [url]http://niezalezna.pl/48299-bloger-ujawnia-sa-pieniadze-na-homotecze-nie-ma-na-mogily-obroncow-warszawy[/url]
NK
Nieme kino
15 listopada 2013, 08:12
Był taki film  czarno-biały z Charlie Chaplinem.  Szklarz miał chłopca, który wybijał okna rzucając w nie, a mocodawca potem zarabiał... Państwo Tuska?

Skomentuj artykuł

Ponad 64 tys. zł. za "Tęczę" z kasy miejskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.