Premier: Bicie dziecka jest przestępstwem

Premier: Bicie dziecka jest przestępstwem
Premier Donald Tusk i Monika Sajkowska z Fundacji Dzieci Niczyje (fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / wab

Było dla nas bardzo ważne, by uchwalić ustawę, która jednoznacznie mówi, że bicie dziecka jest przestępstwem - powiedział w piątek premier Donald Tusk po spotkaniu z przedstawicielami organizacji pozarządowych, zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy wobec dzieci.

Jak powiedziała Monika Sajkowska z Fundacji Dzieci Niczyje, podczas spotkania podsumowano pierwsze miesiące realizacji znowelizowanej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, która weszła w życie w sierpniu tego roku. - Zwracaliśmy uwagę premiera na brak przepisów wykonawczych do ustawy i potrzebę edukacji rodziców w zakresie wychowywania bez przemocy - dodała.

Jak powiedział premier, wspólnie z przedstawicielami organizacji pozarządowych zastanawiał się, jak pomóc dzieciom, które już trafiły w "spiralę przemocy". Wyraził zadowolenie z tego, jak układa się współpraca organizacji pozarządowych z rządem i zapowiedział, że kolejne takie spotkanie odbędzie się w styczniu przyszłego roku.

Nowelizacja ustawy wprowadziła zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci, wzmocniła ochronę ofiar przemocy, m.in. przez skuteczną izolację sprawców od ofiar przemocy przez środki separujące np. zakaz zbliżania czy nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Premier: Bicie dziecka jest przestępstwem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.