Premier: Narodowy Program Szczepień rozkręca się, do Polski przyjeżdża coraz więcej szczepionek

Premier: Narodowy Program Szczepień rozkręca się, do Polski przyjeżdża coraz więcej szczepionek
(fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / kk

Narodowy Program Szczepień rozkręca się; do Polski przyjeżdża coraz więcej szczepionek - 5,5 mln dawek w II kwartale wydaje się niezagrożona; cały czas liczymy na większe dostawy w końcówce kwietnia - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu odwiedził w poniedziałek punkt szczepień przeciw Covid-19 w Gliwicach. W późniejszym wpisie na Facebooku podkreślił, że Narodowy Program Szczepień rozkręca się. "Do Polski przyjeżdża coraz więcej szczepionek - liczba 5,5 miliona dawek w drugim kwartale wydaje się niezagrożona. Cały czas liczymy na trochę większe dostawy w końcówce kwietnia, co oznacza, że pierwszą dawką będziemy mogli zaszczepić 6 milionów obywateli" - napisał Morawiecki.

"Jak widać, nasza presja na UE i producentów ma sens - temat zwiększenia dostaw w przyszłych kwartałach poruszyłem kilka dni temu podczas mojej rozmowy z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen" - dodał. Morawiecki zwrócił uwagę, że w piątek osiągnięto rekord, gdyż w jeden dzień zaszczepionych zostało ćwierć miliona ludzi. "Łącznie wykonaliśmy już ponad 7,5 miliona szczepień przeciw COVID-19, z czego ponad 5,5 miliona pierwszą dawką" - wskazał.

Premier podkreślił, że szczepionka działa bardzo dobrze i spełnia swoje zadanie. Jak dodał, tam, gdzie szczepienie odbyło się w sposób masowy, wśród medyków czy pensjonariuszy DPS-ów, udało się uchronić życie i zdrowie wielu osób.

"Dzisiaj uzupełniamy i rozwijamy program szczepień powszechnych - w każdym powiecie jest przygotowywany punkt na dużą liczbę szczepionek, która do nas dotrze. Tutaj, w Gliwicach, powstał bardzo sprawny punkt szczepień, w którym szczepi się 2000 osób dziennie, a możliwości są dwukrotnie większe" - oświadczył.

Morawiecki dziękował też wszystkim za dobrą współpracę w celu zaszczepienia jak największej liczby Polaków w jak najkrótszym czasie.

Szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia ub.r. Prowadzone są one na razie preparatami firm Pfizer, AstraZeneca i Moderna. W środę planowana jest pierwsza dostawa do Polski jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson w liczbie 120 tys. dawek. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Alfred Wierzbicki, Karol Kleczka
27,93 zł
39,90 zł

Wiara, która nie boi się Innego

Czy Kościół może być wspólnotą, która nikogo nie wyklucza? Czy chrześcijanin zawsze powinien stawać po stronie atakowanego, bez względu na jego poglądy? Co najbardziej szkodzi wiarygodności Kościoła? 

Ksiądz...

Skomentuj artykuł

Premier: Narodowy Program Szczepień rozkręca się, do Polski przyjeżdża coraz więcej szczepionek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.