Książę Harry przyjechał na pogrzeb swojego dziadka. Teraz odbywa kwarantannę

Książę Harry przyjechał na pogrzeb swojego dziadka. Teraz odbywa kwarantannę
(fot. PAP/EPA/JOHN STILLWELL)
3 tygodnie temu
PAP / kk

Brytyjski książę Harry już przyleciał do Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział w pogrzebie swojego dziadka, zmarłego w piątek księcia Filipa, i przebywa obecnie na kwarantannie w Londynie - ujawnił w poniedziałek dziennik "The Sun".

To pierwsza wizyta Harry'ego w Wielkiej Brytanii od czasu, gdy w marcu 2020 roku zrezygnował wraz z żoną z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej. Obecnie obydwoje mieszkają w Kalifornii, skąd pochodzi księżna Meghan.

Jak podał "The Sun", książę przyleciał do Londynu w niedzielę wczesnym popołudniem rejsowym samolotem linii British Airways, po czym od razu został zawieziony do pałacu Kensington w centrum stolicy. Przez czas kwarantanny będzie przebywał w przylegającym do pałacu niewielkim budynku Nottingham Cottage. Leżąca nieopodal Windsoru posiadłość Frogmore Cottage, która była rezydencją Harry'ego i Meghan do czasu ich wyjazdu z Wielkiej Brytanii, została przekazana wnuczce królowej Elżbiety II, księżniczce Eugenii i jej mężowi Jackowi Brooksbankowi.

Zgodnie z przepisami przeciwepidemicznymi, książę Harry musi odbyć 10-dniową kwarantannę, która może być skrócona w przypadku wykonania dodatkowego testu na obecność koronawirusa nie wcześniej niż w piątym dniu po przyjeździe. Jednak niezależnie od jego wyniku będzie on mógł uczestniczyć w ceremonii, bo przepisy pozwalają na opuszczenie kwarantanny w celu wzięcia udziału w pogrzebie bliskiego członka rodziny.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w sobotę w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze, tej samej, w której Harry i Meghan wzięli ślub w 2018 roku. Księżna Meghan nie przyleciała do Wielkiej Brytanii wraz z Harrym ze względu na zaawansowaną ciążę.

"The Sun" podał również, powołując się na źródła w pałacu królewskim, że królowa zarządziła, by w czasie żałoby uwaga rodziny była skupiona na osobie księcia Filipa, a nie na relacjach Harry'ego i Meghan z pozostałymi jej członkami. W marcu książęca para udzieliła głośnego wywiadu amerykańskiej dziennikarce Oprah Winfrey, w którym zarzuciła reszcie rodziny brak wsparcia dla Meghan, nierówne ich traktowanie, a także twierdzili, iż ktoś z jej członków wyrażał obawy co do koloru skóry ich dziecka.

Książę Filip zmarł w piątek rano na zamku w Windsorze w wieku 99 lat. Małżonkiem królowej był przez ponad 73 lata. Jego pogrzeb odbędzie się 17 kwietnia. Zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi restrykcjami, czyli będzie mogło w nim wziąć udział jedynie 30 osób. Do następnego dnia po pogrzebie w Wielkiej Brytanii będzie trwała żałoba narodowa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Alfred Wierzbicki, Karol Kleczka
27,93 zł
39,90 zł

Wiara, która nie boi się Innego

Czy Kościół może być wspólnotą, która nikogo nie wyklucza? Czy chrześcijanin zawsze powinien stawać po stronie atakowanego, bez względu na jego poglądy? Co najbardziej szkodzi wiarygodności Kościoła? 

Ksiądz...

Skomentuj artykuł

Książę Harry przyjechał na pogrzeb swojego dziadka. Teraz odbywa kwarantannę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.