"Premier powinien spotkać się z ambasadorami"

PAP / drr

Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że premier Donald Tusk powinien spotkać się z ambasadorami krajów UE i NATO i przekazać im oficjalne stanowisko strony polskiej w sprawie raportu MAK dot. katastrofy smoleńskiej.

- Myślę, że warto by było, aby premier zaprosił ambasadorów krajów UE i NATO i odbył z nimi oficjalne spotkanie i pokazał oficjalne stanowisko strony polskiej - powiedział Napieralski, który w sobotę uczestniczył w spotkaniu władz wojewódzkich SLD w Rawie Mazowieckiej (Łódzkie).

DEON.PL POLECA

SLD proponuje, żeby na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego opozycja wspólnie ze stroną rządzącą wypracowała stanowisko. Przypomniał także, że Sojusz prosił premiera Donalda Tuska, żeby spotkał się z zagranicznymi dziennikarzami akredytowanymi przy MSZ, aby "odczarować i ściągnąć to złe wrażenie", które zostało wywołane po prezentacji raportu MAK w różnych mediach europejskich i światowych.

Proszony o komentarz do informacji Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej, który zapowiedział w sobotę, że rosyjscy śledczy w obecności polskich prokuratorów zamierzają ponownie przesłuchać kilku świadków katastrofy Tu-154M, lider SLD zaznaczył, że wszystko co może doprowadzić do ujawnienia prawdy o katastrofie smoleńskiej, jest dobre.

Przewodniczący SLD uczestniczył w spotkaniu Rady Wojewódzkiej, którym SLD rozpoczął przygotowania do kampanii przed wyborami parlamentarnymi w woj. łódzkim. Według lidera SLD to już kolejne tego typu spotkanie w Polsce; podobne mają odbyć się we wszystkich regionach.

Szef łódzkiego SLD Dariusz Joński poinformował, że władze regionalne partii powołały zespół programowy a także zespół do spraw wyłaniania kandydatów na listy wyborcze SLD w Łódzkiem.

- Zaczęliśmy rozmawiać też o programie. Województwo łódzkie jest regionem rolniczym, więc duży nacisk kładziemy na rolnictwo, ale także na infrastrukturę. To są te priorytety o których będziemy mówili także w kampanii - powiedział Joński. Program wyborczy łódzkiego SLD ma zostać zaprezentowany za trzy miesiące.

Joński zapowiedział także, że na początku marca odbędzie się pierwszy kongres samorządowców SLD z udziałem radnych, wójtów i burmistrzów z woj. łódzkiego. - Tam będziemy rozmawiać o problemach samorządu, ale także w kontekście tych najbliższych wyborów parlamentarnych - dodał Joński.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Premier powinien spotkać się z ambasadorami"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.