Prezydent Andrzej Duda z małżonką przybyli na audiencję u papieża Franciszka

Prezydent Andrzej Duda z małżonką przybyli na audiencję u papieża Franciszka
(fot. PAP/Piotr Nowak)
3 miesiące temu
PAP / KAI / kk

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przybyli w piątek do Watykanu na audiencję u papieża Franciszka. Spotkanie to, odbywające się w ostatnim dniu ich wizyty w Rzymie ma związek z przypadającym w tym roku stuleciem urodzin św. Jana Pawła II.

Program wizyty za Spiżową Bramą przewiduje rozmowę prezydenta Andrzeja Dudy z Franciszkiem w papieskiej bibliotece w Pałacu Apostolskim, a następnie drugą, publiczną część audiencji z udziałem całej delegacji.

Zgodnie z protokołem wizyt w Watykanie prezydent RP spotka się również z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem.

Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, którego przyjmie papież na audiencji, odkąd w marcu również w Watykanie wprowadzono restrykcje sanitarne i tzw. lockdown w związku z pandemią koronawirusa.

Strona watykańska zdecydowała, że z powodu nadal obowiązujących obostrzeń dziennikarze nie będą mogli obserwować audiencji w bibliotece. Wysłannicy mediów, obowiązkowo w maseczkach, pozostaną na dziedzińcu Świętego Damazego, na który wjechały limuzyny z parą prezydencką i towarzyszącymi jej osobami.

Po wizycie w Pałacu Apostolskim prezydent Duda z małżonką wraz z całą delegacją uda się do bazyliki watykańskiej na mszę przy grobie św. Jana Pawła II.

Po południu Andrzej Duda spotka się w z rzymską Wspólnotą Sant'Egidio. Jest ona znana ze swej działalności charytatywnej, w tym organizowania korytarzy humanitarnych dla migrantów, oraz udziału w negocjacjach pokojowych. Miejscem spotkania jest bazylika św. Bartłomieja na Wyspie Tyberyjskiej. Świątynia ta została pierwotnie dedykowana św. Wojciechowi. Do dziś znajdują się tam jego relikwie. Z okazji Wielkiego Jubileuszu Jan Paweł II zlecił Wspólnocie Sant'Egidio zorganizowanie w tej bazylice sanktuarium współczesnych męczenników.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch, Szymon Żyśko
43,74 zł
72,90 zł

Książka z autografem Marii Miduch i Szymona Żyśko oraz autorskim przepisem Szymona na wspaniały deser!

Kupując ten produkt wspierasz Dom Dziecka w Żmiącej. Każde 20 zł ze sprzedaży przeznaczone jest na budowę nowego domu dla...

Skomentuj artykuł

Prezydent Andrzej Duda z małżonką przybyli na audiencję u papieża Franciszka
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Prezydent Andrzej Duda z małżonką przybyli na audiencję u papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.