Prezydent: euro najszybciej w 2015 roku

Prezydent: euro najszybciej w 2015 roku
Prezydent: euro najszybciej w 2015 roku (fot. PAP / Jacek Turek)
PAP / ad

Prezydent Lech Kaczyński powiedział w czwartek w szwajcarskim Davos, że można rozważać rok 2015 jako termin wprowadzenia w Polsce waluty euro. Jak dodał, nie wie jednak czy ten termin okaże się realny.

"Jest to w moim przekonaniu termin bardzo szybki" - powiedział prezydent, pytany przez zagranicznych dziennikarzy o możliwy termin wprowadzenia w Polsce euro.

Lech Kaczyński powiedział na konferencji prasowej, że cieszy się, iż pierwszy raz w trakcie swojej prezydentury może wziąć udział w forum gospodarczym w Davos.

"Cieszę się, że mogłem powiedzieć o swoim kraju, że jest krajem wzrostu. Tutaj w UE jest to jedyny wyjątek. Perspektywa na ten rok też nie jest najgorsza, mamy jednak swoje kłopoty związane z systemem finansowym państwa w większym stopniu niż z samą gospodarką" - mówił prezydent.

Lech Kaczyński uczestniczył w Davos w panelu o wzroście gospodarczym, podczas którego zwrócił jednak uwagę, że w ostatnich latach nastąpiło "istotne spowolnienie wzrostu gospodarczego" w Polsce, z ponad 6 proc. PKB do 1,7 PKB w 2009 roku.

DEON.PL POLECA

GUS poinformował w czwartek, że Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2009 roku o 1,7 proc. po wzroście o 5 proc. w 2008 roku. Inwestycje w 2009 r. spadły o 0,3 proc., a popyt krajowy spadł o 0,9 proc.

Prezydencki minister Mariusz Handzlik poinformował PAP, że prezydent spotkał się podczas forum z prezydentami Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem, Słowenii Danilo Tuerkiem oraz Szwajcarii Doris Leuthard. Rozmawiał też z przewodniczącym forum Klausem Schwabem oraz przewodniczącym Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent: euro najszybciej w 2015 roku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.