Prezydent: Francuzi mogą liczyć na nasze wsparcie

Prezydent: Francuzi mogą liczyć na nasze wsparcie
(fot. Drop of Light / Shutterstock.com)
3 lata temu
PAP / pk

Prezydent Andrzej Duda złożył "wyrazy najgłębszego współczucia dla narodu francuskiego" w związku z zamachem terrorystycznym w Nicei, w którym zginęły 84 osoby. - Zawsze możecie liczyć na naszą solidarność i wsparcie - zadeklarował.

- Składam wyrazy najgłębszego współczucia dla narodu francuskiego. Zawsze możecie liczyć na naszą solidarność i wsparcie - podkreślił prezydent Duda w oświadczeniu opublikowanym w piątek na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

Według najnowszego bilansu w ataku na południu Francji zginęły 84 osoby, a 18 pozostaje w stanie krytycznym. Wśród ofiar śmiertelnych są dzieci. Według policji za zamach odpowiada mężczyzna pochodzenia francusko-tunezyjskiego, urodzony w Tunezji. Do ataku doszło w czwartek późnym wieczorem na nadmorskiej promenadzie, na której zgromadzeni mieszkańcy i turyści oglądali pokaz fajerwerków z okazji Dnia Bastylii, święta narodowego Francji. W zgromadzony tłum wjechała biała ciężarówka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent: Francuzi mogą liczyć na nasze wsparcie
Komentarze (1)
AS
Aleksandra Szeliga
16 lipca 2016, 18:59
Chcę, żeby terroryści wiedzieli jedno: że nie uda im się zniszczyć wolnego świata, nie uda im się zniszczyć wolnych ludzi i nie uda im się zniszczyć ludzi, którzy mają zasady - podkreślił Andrzej Duda. Prezydent stwierdził, że "jesteśmy razem, bo w tej sytuacji można być tylko razem". - Nie ma innego sposobu na tego typu akty, nie ma innego sposobu na terroryzm - tylko jedność. Tylko to, żeby pozostawać we wspólnocie, wspólnie walczyć o utrzymanie naszych wartości, o to, żeby istniały. Bez zemsty - nie można się zachowywać tak jak ci, którzy zabijają ludzi, tylko po prostu trzeba iść dalej z podniesioną głową i to powinniśmy robić - powiedział. (http://www.tvn24.pl)-   nie jestem zwolennikiem PAD, ale ta Jego wypowiedź bardzo mi się podoba. Dobrze powiedziane. Szkoda, że Deon nie zamieścił całej wypowiedzi.

Skomentuj artykuł

Prezydent: Francuzi mogą liczyć na nasze wsparcie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.