Prezydent na litewskim Święcie Niepodległości

Prezydent na litewskim Święcie Niepodległości
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / drr

Prezydent Bronisław Komorowski weźmie udział w obchodach 94. rocznicy odzyskania niepodległości przez Litwę, które odbędą się 16 lutego w Wilnie - powiedziała PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

- Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite zaprosiła pana prezydenta Bronisława Komorowskiego na obchody 94. rocznicy odzyskania niepodległości przez Litwę. Pan prezydent będzie obecny na tych uroczystościach - powiedziała Trzaska-Wieczorek.

Jak poinformowała, zaproszenie zostało wystosowane podczas czwartkowej rozmowy telefonicznej obojga prezydentów.

Prezydent Komorowski także w ubiegłym roku uczestniczył w litewskich obchodach Święta Niepodległości. Podobnie prezydent Litwy Dalia Grybauskaite 11 listopada ub.r. wzięła udział w Warszawie w obchodach Święta Niepodległości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

DEON.PL POLECA

16 lutego 1918 roku Litewska Rada Krajowa (Taryba) proklamowała odzyskanie przez Litwę niepodległości i utworzenie demokratycznego państwa ze stolicą w Wilnie. Taryba, powstała w Wilnie we wrześniu 1917 roku, w czasie I wojny światowej, była pierwszym od stuleci organem litewskim nieakceptującym idei związku z Polską. Pierwotnie podporządkowana była Niemcom.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent na litewskim Święcie Niepodległości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.