Prezydent o modernizacji polskiej armii

Prezydent o modernizacji polskiej armii
(fot. Wikimedia Commons)
PAP / mm

Sztandarem modernizacji polskich sił zbrojnych niewątpliwie jest zrealizowany program wyposażenia polskich sił zbrojnych w samolot wielozadaniowy F-16 - mówił we wtorek podczas wizyty w bazie lotniczej w Łasku prezydent Bronisław Komorowski.

Prezydent w przededniu 15. rocznicy wstąpienia Polski do NATO podkreślał, że dla niego realizacja tego programu jest też dowodem na to, "że polityczna zgoda buduje siłę polskiej armii".

DEON.PL POLECA

Odnosząc się do samej bazy Komorowski powiedział, że jest to szczególne miejsce, "gdzie istnieje jedyny de facto garnizon polsko-amerykański". "To miejsce, gdzie widać gołym okiem trwający dalej sojusz polsko-amerykański w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Gdzie widać na co dzień, a także w momentach szczególnych, kiedy zaczynamy cenić coraz bardziej kwestie związane z polskim bezpieczeństwem, praktyczny wymiar naszego członkostwa w sojuszu, postęp w zakresie modernizacji polskiej armii i realny wymiar współpracy polsko-amerykańskiej" - dodał prezydent.

Zaznaczył, że takim realnym wymiarem jest obecność żołnierzy amerykańskich na terenie Polski, w Łasku. "Oczywiście chcielibyśmy widzieć jak największe zaangażowanie sił zbrojnych Ameryki także tutaj na naszym polskim terytorium w ramach systemu natowskiego, ale cenimy w sposób szczególny także to, że stała obecność żołnierzy amerykańskich w Łasku to dobra okazja do wspólnego szkolenia pilotów, do ćwiczeń; takich, jakie będą mieć miejsce w najbliższych dniach" - dodał.

Do czwartku na ćwiczenia do Polski ma przybyć 12 amerykańskich F-16 wraz z 300 żołnierzami personelu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prezydent o modernizacji polskiej armii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.