Prezydent o szczepionkach: zdecydowałbym się zaszczepić każdą, która jest w Polsce

Prezydent o szczepionkach: zdecydowałbym się zaszczepić każdą, która jest w Polsce
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / kk

Zdecydowałbym się na zaszczepienie przeciw Covid-19 każdym z preparatów, które są w tej chwili proponowane nam w Polsce; dlatego, że żaden z nich nie powoduje w jakimś istotnym stopniu bardzo negatywnych skutków - oświadczył w piątek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent pytany był w piątek w Polskim Radiu Katowice, czy gdyby zaproponowano mu zaszczepienie się preparatem AstraZeneki, to czy by się nią zaszczepił.

"Zdecydowałbym się na zaszczepienie każdym z preparatów, które są w tej chwili proponowane nam w Polsce do tego, żeby z nich skorzystać" - odpowiedział Andrzej Duda.

Dlatego, że - jak dodał - "żaden z nich w rzeczywistości nie powoduje w jakimś istotnym stopniu, mówię tutaj statystycznie, bardzo negatywnych skutków".

"Oczywiście wiele osób odczuwa pogorszenie chwilowe swojej kondycji fizycznej, ból ręki w której nastąpiło zaszczepienie, niektóre osoby odczuwają podwyższoną temperaturę przez jeden czy dwa dni. I to są skutki, które występują, ale z reguły te skutki nie są bardzo głębokie. Z pewnością znacznie mniejsze, niż w większości przypadków zachorowanie na koronawirusa" - zauważył prezydent.

Według niego, wszystko wskazuje na to, że szczepienie i dotychczasowa praktyka się opłaca. "A jakieś powikłania występują naprawdę w bardzo niewielkiej liczbę przypadków, jak na skalę szczepieni tymi szczepionkami na całym świecie" - zaznaczył Duda.

"Niezależnie, którą szczepionkę zaszczepienie zostanie mi zaproponowane, to będę mógł to spokojnie przyjąć" - podkreślił. "I powiem otwarcie, że troszkę bardziej odbieram te kontrowersje wokół tej szczepionki AstraZeneka jako być może walki pomiędzy koncernami farmaceutycznymi, gdzie chodzi o bardzo duże pieniądze" - powiedział prezydent.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski
31,43 zł
44,90 zł

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Prezydent o szczepionkach: zdecydowałbym się zaszczepić każdą, która jest w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.