Prezydent podpisał ustawę budżetową

Prezydent podpisał ustawę budżetową
(fot. EPA/S. SABAWOON)
PAP / wm

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę budżetową na 2012 r. - poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta. Budżet zakłada, że deficyt w 2012 r. nie przekroczy 35 mld zł, wydatki państwa wyniosą nie więcej niż 328,7 mld zł, a dochody 293,7 mld zł.

Budżet skonstruowano przy założeniu wzrostu Produktu Krajowego Brutto o 2,5 proc. oraz inflacji średniorocznej o 2,8 proc. Założono też wzrost przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej o 4,1 proc. i zatrudnienia o 0,8 proc.

DEON.PL POLECAW ustawie zapisano, że stopa bezrobocia na koniec tego roku ma wynieść 12,3 proc.

W budżecie założono także zamrożenie większości płac w państwowej sferze budżetowej. We wrześniu podwyżkę w wysokości 3,8 proc. dostaną nauczyciele. Założono także podwyżki - w wysokości 300 zł - dla żołnierzy i policjantów.

Warunkowo taką samą podwyżkę mogą dostać Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Biuro Ochrony Rządu, Służba Więzienna. Zgodnie z poprawką przyjętą przez Sejm pieniądze na te podwyżki mają pochodzić z rezerwy na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych, podwyżki zostaną zatem wypłacone jeśli do 1 października 2012 r. nie dojdzie do nadzwyczajnych sytuacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent podpisał ustawę budżetową
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.