Prezydent: Rozwój Polski jest zagrożony

"Rzeczpospolita" / PAP / drr

O powstaniu i zadaniach Narodowej Rady Rozwoju mówi "Rzeczpospolitej" prezydent Lech Kaczyński. Gazeta jako pierwsza poinformowała o pomyśle prezydenta powołania owej rady, jako gremium ekspertów, którzy mają dyskutować o problemach społecznych i gospodarczych.

"Rada jest potrzebna nie mnie, ale nam wszystkim. Debaty na różne tematy organizowane są w Pałacu Prezydenckim od początku mojej prezydentury, a nie od dzisiaj. Było ich szczególnie dużo w latach 2008 - 2009, gdy się wydawało, że Polsce grozi głęboki kryzys gospodarczy, który szczęśliwie tak bardzo nie dotknął naszego kraju. Spotykali się tutaj finansiści, ekonomiści, specjaliści od rolnictwa czy polityki społecznej, samorządowcy, a także przedstawiciele pracodawców i związków zawodowych" - wyjaśnia Lech Kaczyński.

Według prezydenta, jednym z efektów tych debat jest właśnie powołanie Rady Rozwoju, bo nie ma w Polsce ciała, które daje możliwość zasadniczej debaty o rozwoju kraju. Rada zacznie od demografii. "Bo proces kurczenia się naszego społeczeństwa, a co za tym idzie - zmiana struktury wiekowej, rodzi poważne zagrożenia dla naszego rozwoju" - akcentuje Lech Kaczyński.

Pełny zapis rozmowy z prezydentem RP publikuje "Rzeczpospolita".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent: Rozwój Polski jest zagrożony
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.