Prokuratura ws. wyników ekshumacji: nieprawidłowości w 13 trumnach

Prokuratura ws. wyników ekshumacji: nieprawidłowości w 13 trumnach
(fot. See OTRS ticket for details / Wikimedia commons / CC BY-SA 2.5)
PAP / pk

Są już znane wyniki badań genetycznych 32 z 33 ofiar katastrofy smoleńskiej, które ekshumowano na polecenie Prokuratury Krajowej. Wynika z nich m.in., że w 13 przypadkach znaleziono w trumnach części ciał innych osób, ujawniono też zamianę dwóch ciał.

Jak poinformowała w czwartek prokuratura, do końca czerwca 2017 r. Zespół Śledczy Nr I Prokuratury Krajowej przeprowadził 33 ekshumacje. "Znane są wyniki badań genetycznych dotyczących 32 z nich. W 2 przypadkach stwierdzono zamianę ciał, a w jednym ujawniono w trumnie tylko pół ciała zmarłego. W 13 przypadkach znaleziono w trumnach części ciał kilku osób" - podano.

Wcześniej informowano, że nieprawidłowości stwierdzono m.in. w trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

PK poinformowała, że na 3 sierpnia wezwano na przesłuchanie w charakterze świadka b. premiera, szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Postępowanie, w którym składa on zeznania, dotyczy niedopełnienia w kwietniu 2010 r. obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, polegających na tym, że nie uczestniczyli oni w Rosji w sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej ani nie wnioskowali o ich dopuszczenie do tych sekcji. Nie nakazali również przeprowadzenia sekcji bezpośrednio po przewiezieniu ciał ofiar do Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prokuratura ws. wyników ekshumacji: nieprawidłowości w 13 trumnach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.