PSL: premier wybrała fachowców

PSL: premier wybrała fachowców
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / ptt

Powołanie nowych ministrów pozwoli rządowi Ewy Kopacz wrócić do pracy; premier wybrała fachowców w swoich dziedzinach - tak przedstawione w poniedziałek kandydatury na nowych szefów resortów: skarbu, zdrowia i sportu skomentował poseł PSL Bartłomiej Bodio.

- Jest nam miło, że premier Kopacz skorzystała ze wzorów wypracowanych przez PSL szukając ministrów, którzy są fachowcami w swoich dziedzinach, jak minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, który jest jednym z najlepszych ministrów w tym rządzie - powiedział Bodio na briefingu prasowym.

Ocenił, że powołanie nowych ministrów pozwoli rządowi Kopacz wrócić do pracy i "przeciąć wszelkie spekulacje".

Bodio podkreślił, że kandydaci na ministrów to głównie ludzie, którzy brali udział w pracach parlamentu, którzy "wpadają w wir pracy". Jego zdaniem cztery miesiące do wyborów prezydenckich to dość czasu, by "zrobić dużo dobrego".

W poniedziałek premier przedstawiła kandydatów na ministrów: prof. Marian Zembala ma zostać ministrem zdrowia, poseł PO Andrzej Czerwiński - ministrem skarbu, a b. wioślarz Adam Korol - ministrem sportu. Sekretarzem stanu w kancelarii premiera, koordynatorem służb specjalnych ma zostać Marek Biernacki. Premier wskazała także dwie wiceminister: gospodarki i środowiska.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

PSL: premier wybrała fachowców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.