Rodzice uczą kłamać dzieci od przedszkola

Rodzice uczą kłamać dzieci od przedszkola
(fot. sxc.hu)
"Dziennik Gazeta Prawna" / PAP / pz

Fałszowanie danych o miejscu zamieszkania, zatrudnieniu, rozwodzie - rodzice robią wiele, by ich dziecko dostało się do publicznego przedszkola. Nic im za to nie grozi, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Marzec i kwiecień to dwa nerwowe miesiące dla rodziców maluchów oraz dla samorządów. Ci pierwsi obawiają się, czy dla ich pociech znajdą się miejsca w przedszkolu, a gminy zastanawiają się czy będą w stanie pomieścić wszystkich chętnych.

Determinacja rodziców w zdobyciu miejsca dla dziecka jest tak duża, że część z nich podczas rekrutacji podaje nieprawdziwe informacje. A ponieważ dyrektorzy placówek ich nie weryfikują, opiekunowie pozostają bezkarni.

Prawnicy potwierdzają - za składanie oświadczeń z nieprawdziwymi danymi rodzicom nie grożą żadne sankcje karne. A to choćby z tej przyczyny, że otwarte pozostaje pytanie jak zweryfikować czy rodzic podał prawdę, skoro Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych uznał, że gmina nie może domagać się praktycznie żadnych dokumentów na potwierdzenie podanych informacji.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rodzice uczą kłamać dzieci od przedszkola
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.