"Rz": Co PiS dostanie za głowę Gargas?

"Rzeczpospolita"/ PAP / zylka

W zamian za odwołanie wiceszefowej TVP1 PiS ma przejąć kierownictwo Radia Merkury w Poznaniu lub oddziału TVP w Gorzowie Wielkopolskim – twierdzą informatorzy "Rzeczpospolitej".

Gazeta docieka czy działania członków zarządu TVP związanych z PiS, które pomogły SLD w odwołaniu Anity Gargas z funkcji wiceszefowej telewizyjnej Jedynki, przyniosą partii Jarosława Kaczyńskiego udział w medialnych łupach.(Gargas została odwołana po emisji dokumentu o Wojciechu Jaruzelskim "Towarzysz Generał").

Burza, jaką wywołała ta sprawa w naszej partii, sprawiła, że medialna koalicja z SLD zawisła na włosku. Ludzie za nią odpowiedzialni wytargowali dodatkowe "łupy" – powiedział "Rzeczpospolitej" jeden z polityków PiS.

Dziennik ustalił, że w grę wchodzą funkcje kierownicze w zarządzie poznańskiego Radia Merkury albo lubuskim oddziale TVP. Partii Jarosława Kaczyńskiego ma jednak bardziej zależeć na Merkurym, bo jest popularne w Poznaniu – bastionie PO. Według "Rz" w PiS pojawiła się koncepcja, by prezesem radia został jeden z bliskich współpracowników Gargas. Miałaby to być rekompensata za odwołanie jej z funkcji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Rz": Co PiS dostanie za głowę Gargas?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.