"Rzeczpospolita": Antifa szczuje na "faszystów"

"Rzeczpospolita": Antifa szczuje na "faszystów"
8 lat temu
PAP / wm

Antifa Polska umieściła w internecie nazwiska oraz adresy 450 osób, którym przypisuje faszystowskie poglądy i zachęca do działań w nie wymierzonych. Sprawą zajmie się z urzędu prokuratura - informuje "Rzeczpospolita".

"Zachęcamy do przejrzenia listy i podjęcia działań wymierzonych w osoby na niej figurujące (...). Sąsiedzi, rodzice, koledzy i koleżanki z pracy tych osób na pewno chętnie dowiedzą się, z kim mają na co dzień do czynienia" - piszą bojówkarze z Antify, którzy nazwali to operacją Blitzkrieg.

Jak twierdzą, "nikt nie wziął się tam z przypadku". Ale jak stwierdza gazeta, by znaleźć się na liście, wystarczyło być np. klientem internetowych sklepów z odzieżą marek, które są popularne wśród kibiców.

Prokuratura zapowiada, że z urzędu zajmie się publikacją listy. "Najprawdopodobniej jutro wyznaczona zostanie prokuratura rejonowa, która poprowadzi postępowanie w tej sprawie" - mówi rzeczniczka stołecznej prokuratury okręgowej prok. Monika Lewandowska. Z uwagi na ujawnienie danych personalnych z urzędu sprawą zajęła się też rzecznik praw obywatelskich prof. Irena Lipowicz.

Z kolei generalny inspektor ochrony danych osobowych Wojciech Wiewiórowski zapowiada, że będzie dążył do usunięcia listy ze strony Antify. Jak ocenia, można to porównać z głośną sprawą neonazistowskiego portalu RedWatch, na którym podano nazwiska i adresy osób związanych z organizacjami lewicowymi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Rzeczpospolita": Antifa szczuje na "faszystów"
Komentarze (1)
T
tak
11 stycznia 2012, 10:13
czerwony faszyzm

Skomentuj artykuł

"Rzeczpospolita": Antifa szczuje na "faszystów"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.