"Rzeczpospolita": Piłka wesprze rynek pracy

PAP / psd

 Zatrudnianie pracowników zapowiadają głównie firmy z tych branż, które skorzystają na Euro 2012, jak budownictwo, hotele i restauracje czy transport - donosi "Rzeczpospolita" na podstawie danych barometru agencji zatrudnienia ManpowerGroup.

W badaniu ManpowerGroup bierze udział 750 firm z 10 sektorów. Od wiosny ubiegłego roku nastroje pogorszyły się w aż ośmiu sektorach. "Gdyby nie zbliżające się Euro 2012, wynik mógłby być jeszcze słabszy" - ocenia Iwona Janas, dyrektor generalna ManpowerGroup.

Firm budowlanych planujących przyjmować nowych pracowników jest o 18 pkt proc. więcej niż tych, które zamierzają ciąć zatrudnienie. Liderowi zestawienia niewiele ustępują hotele i restauracje. Tu przewaga optymistów jest nawet większa niż przed rokiem.

Firm chcących zwiększać zatrudnienie jest ogółem tyle samo co przed rokiem, a tych planujących zwalnianie pracowników - dwa razy więcej. Różnica dzieląca obie grupy, czyli tzw. prognoza netto zatrudnienia, zmalała w najnowszym badaniu barometru do 6 pkt proc. Wiosną zeszłego rynku była dokładnie dwa razy wyższa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Rzeczpospolita": Piłka wesprze rynek pracy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.