"Rzuć skarpetą – oddamy kawą", wspaniała inicjatywa polskich kawiarni

"Rzuć skarpetą – oddamy kawą", wspaniała inicjatywa polskich kawiarni
(fot. depositphotos.com)
2 lata temu
24kurier.pl / dobrewiadomosci.net.pl / ms

Jestem naprawdę zaskoczona i zachwycona tym, co się dzieje, bo odzew jest świetny! – mów pomysłodawczyni akcji.

Na początku listopada jedna ze szczecińskich kawiarni ogłosiła akcję "Rzuć skarpetą – oddamy kawą", w nawiązaniu do rozpoczynającego się Tygodnia Ubogich, którego obchody przypadają w Szczecinie w tym roku w dniach 17-23 listopada.

Pomysłodawczynią akcji jest Monika Kopczyńska, właścicielka kawiarni Coffee Point, znajdującej się przy ul. Staromiejskiej. Od dłuższego czasu załoga kawiarni angażuje się także w coczwartkowe "Spotkania przy zupie" z osobami w kryzysie bezdomności. 

– W ostatni czwartek na placu było potwornie zimno – mówiła Monika Kopczyńska portalowi 24kurier.pl. – Ja sama bardzo zmarzłam, choć byłam odpowiednio ubrana. Widziałam, jak niektóre osoby bezdomne trzęsą się z zimna. Wracając z pracy, kupiłam trochę ciepłych skarpet i rzeczy, ale pomyślałam, że to i tak jest bardzo mało. Wtedy wpadłam na pomysł tej akcji. Jestem naprawdę zaskoczona i zachwycona tym, co się dzieje, bo odzew jest świetny!

Skarpetki przynoszone do lokalu muszą być nowe, to jedyny warunek. Najlepiej, żeby były męskie, gdyż z pomocy "Zupy" korzystają w przeważającej liczbie panowie. Zbiórka rzeczy potrwa do wczesnej wiosny.

Do akcji dołączają kolejne szczecińskie lokale, w których także można zostawiać ciepłą bieliznę oraz dodatki, jak np. rękawiczki czy szaliki.

Podobną zbiórkę prowadzi również Centrum Profilaktyki Uzależnień – "Podziel się szalikiem, podziel się ręcznikiem". Działający w centrum terapeuci organizują w szkołach szkolenia dla nauczycieli, uczniów, a także rodziców, a w ramach podziękowań proszą o ciepłe rzeczy dla osób w kryzysie bezdomności.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Rzuć skarpetą – oddamy kawą", wspaniała inicjatywa polskich kawiarni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.