SD poparła kandydaturę Olechowskiego

PAP / psd

Rada Naczelna Stronnictwa Demokratycznego jednogłośnie opowiedziała się w sobotę za poparciem nieależnego kandydata Andrzeja Olechowskiego w tegorocznych wyborach prezydenckich.

- Pragniemy wyrazić mu (Olechowskiemu) nasze zdecydowane poparcie w przekonaniu, że jego dotychczasowe osiągnięcia, mądrość i kompetencje gwarantują, że będzie głową państwa z prawdziwego zdarzenia, prezydentem Polski silnej i modernizującej się, gwarantem przestrzegania prawa i demokracji, stającym ponad partyjnymi rozgrywkami - napisano w uchwale przyjętej na sobotnim posiedzeniu.

DEON.PL POLECAPolitycy Stronnictwa podkreślili także, że wybory prezydenckie są wielką szansą na rozpoczęcie procesu uzdrawiania polskiej sceny politycznej. "Prezydent nie musi, a nawet nie powinien być partyjnym nominatem. Przeciwnie - głowa państwa musi mieć zdolność reprezentowania wszystkich Polaków, niezależnie od dzielących ich różnic" - oceniono. Według SD takim człowiekiem jest Olechowski.

Sam Olechowski zapewnił, że będzie prezydentem niezależnym, suwerennym, łączącym Polaków, a nie dzielącym ich, stojącym ponad partyjnymi podziałami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

SD poparła kandydaturę Olechowskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.