Spotkanie szefów KSZ z Catherine Ashton

Spotkanie szefów KSZ z Catherine Ashton
Wysoki Przedstawiciel Rady Unii Europejskiej Do Spraw Polityki Zewnętrznej i Bezpieczeństwa Catherine Ashton, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Sejmu Andrzej Halicki i przewodniczący komisji spraw zagranicznych Senatu Leon Kieres podczas oficjalnego powitania przed Pałacem na Wodzie w warszawskich Łazienkach. (fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / wm

W niedzielę późnym popołudniem w warszawskich Łazienkach rozpoczęło się trzydniowe spotkanie szefów komisji spraw zagranicznych parlamentów UE. Gościem pierwszego dnia spotkania na oficjalnym obiedzie jest szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Po godz. 18 przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Andrzej Halicki i przewodniczący senackiej Komisji Spraw Zagranicznych Leon Kieres wydają oficjalny obiad. W trakcie spotkania planowane jest wystąpienie Ashton.

W konferencji, która potrwa w polskim parlamencie do wtorku, wezmą udział ze strony polskiej m.in. marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna i szef MSZ Radosław Sikorski. Konferencja odbywa się pod hasłem: "Polityka Wschodnia. Obowiązki Europy".

Na spotkanie zostali zaproszeni także goście z państw Partnerstwa Wschodniego oraz krajów kandydujących do UE.

W poniedziałek - po wystąpieniach powitalnych Halickiego i Kieresa - konferencję otworzy marszałek Schetyna. Podczas pierwszej sesji, zatytułowanej "Bieżąca polityka zagraniczna podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej", głos zabierze - według planów - minister Sikorski. Następnie zaplanowana jest debata.

Temat drugiej poniedziałkowej sesji to "Polityka Wschodnia. Obowiązki Europy". W tej części oprócz wystąpień Halickiego i wiceministra spraw zagranicznych Jerzego Pomianowskiego zaplanowana jest dyskusja z udziałem gości z państw Partnerstwa Wschodniego.

Wieczorem drugiego dnia konferencji jej uczestnicy wezmą udział w koncercie skrzypcowo-fortepianowym oraz oficjalnym obiedzie wydanym przez marszałka Schetynę oraz marszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

We wtorek z udziałem marszałka Borusewicza i zastępcy sekretarza generalnego Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych UE Macieja Popowskiego odbędzie się sesja na temat: "Sytuacja w krajach Afryki Północnej. Wyzwania dla Unii Europejskiej". Konferencję podsumuje przewodniczący senackiej komisji Leon Kieres.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Spotkanie szefów KSZ z Catherine Ashton
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.