Stuletni rowerzysta zasłabł, wracając z zakupów. Uratował go policjant

Stuletni rowerzysta zasłabł, wracając z zakupów. Uratował go policjant
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Policjant z Chmielnika (Świętokrzyskie) udzielił pomocy mężczyźnie, który zasłabł podczas jazdy na rowerze. Okazało się, że cyklistą był 100-letni mieszkaniec podkieleckich Piotrkowic – poinformowała w poniedziałek świętokrzyska policja.

Do interwencji doszło w piątek po południu w Piotrkowicach (pow. kielecki), gdy termometry wskazywały ponad 32 stopnie Celsjusza. Dzielnicowy chmielnickiego komisariatu jechał na służbę. W pewnym momencie funkcjonariusz zauważył mężczyznę prowadzącego rower. Staruszek w pewnym momencie zasłabł i się przewrócił. 

DEON.PL POLECA
"Policjant nie pozostał obojętny. Zatrzymał się, udzielił pierwszej pomocy i wezwał na miejsce karetkę pogotowia, która przetransportowała, jak się okazało 100-letniego mężczyznę do szpitala w Chmielniku" - przekazała mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Dyrektor szpitala Grzegorz Piwko powiedział PAP, że senior otrzymał wsparcie w lecznicy. "Pan został zaopatrzony na izbie przyjęć. Podano mu kroplówkę z glukozą. Po chwili czuł się już dobrze. Zakłopotany był jedynie tym, że prawdopodobnie w miejscu, w którym zasłabł, zostały jego zakupy, z którymi wracał do domu" - przekazał dyrektor.

Tego samego popołudnia senior został odebrany ze szpitala przez swoich bliskich.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bogusław Górka

Narracja o pobycie Jezusa w Samarii (J, 4,1-42) to kompozycja często poddawana naukowej analizie. Świadczy o tym liczba rozpraw i przyczynków zamieszczonych w wykazie bibliograficznym. Autorowi jednak nie zależy na tym, aby dorzucić do tego...

Skomentuj artykuł

Stuletni rowerzysta zasłabł, wracając z zakupów. Uratował go policjant
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.