Syria: Schetyna za ofensywnym rozwiązaniem konfliktu

Syria: Schetyna za ofensywnym rozwiązaniem konfliktu
(fot. Platforma Obywatelska RP / Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0)
PAP / kw

Europa musi w sposób ofensywny, aktywny próbować rozwiązać konflikt syryjski; musi być twardym, konsekwentnym, podmiotowym graczem w tej grze - mówi minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

Jak zaznaczył, w poniedziałek w Luksemburgu odbędzie się spotkanie ministrów spraw zagranicznych krajów UE, które będzie poświęcone sprawie Syrii.

"Będziemy się przygotowywać, czy wspierać dyplomatów europejskich (...) w takim skutecznym zaangażowaniu się w te sprawy. Europa musi mieć swoją politykę, bo przecież to od rozwiązania konfliktu syryjskiego zależy problem uchodźców, a problem uchodźców to przecież możliwości nielegalnej migracji do krajów europejskich w takiej intensywności, jaką mieliśmy jeszcze kilka tygodni temu" - mówi Schetyna.

"Dlatego Europa musi w sposób ofensywny, aktywny próbować rozwiązać konflikt syryjski, musi być twardym, konsekwentnym podmiotowym graczem w tej grze" - oświadczył minister. Jak dodał, "wspólna polityka europejska jest ważna, bo Europa jako całość musi mieć jedną politykę w stosunku do Syrii i wydaje się, że tak jest".

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Syria: Schetyna za ofensywnym rozwiązaniem konfliktu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.