Szef Samoobrony Andrzej Lepper nie żyje

Szef Samoobrony Andrzej Lepper nie żyje
Szef Samoobrony Andrzej Lepper nie żyje (fot. flickr.com/ by lublincompl)
PAP / wikipedia.org

Szef Samoobrony, b. wicepremier, Andrzej Lepper nie żyje; został znaleziony martwy w piątek w warszawskiej siedzibie partii - poinformował PAP Mariusz Mrozek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

"Na miejscu są policjanci, musimy przeprowadzić wszystkie czynności, ale wszystko wskazuje na to, że polityk popełnił samobójstwo" - powiedział Sokołowski. Jak dowiedziała się PAP, Andrzej Lepper powiesił się. Znalazł go współpracownik.

Andrzej Lepper miał 57 lat. Był ministrem rolnictwa i rozwoju wsi oraz wicepremierem w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

To był dla nas szok - powiedział o śmierci Andrzeja Leppera jego współpracownik z Samoobrony Janusz Maksymiuk. Jak mówił, ciało Leppera znaleźli w piątek jego koledzy z Samoobrony.

"Wiadomość dotarła do mnie wcześniej, bo dzwonili koledzy, że znaleźli ciało przewodniczącego w pokoju gościnnym (w siedzibie Samoobrony w Warszawie). Ja byłem też w biurze dzisiaj, wczoraj się z nim spotkałem, umówiliśmy się też na rano" - relacjonował Maksymiuk w piątek w TVP Info.

DEON.PL POLECA

"Odbył długą podróż, był zmęczony, rozmawialiśmy o planach takich na przyszłość. (...) Rozmawialiśmy, po rozmowie wyszedł z gabinetu, ja zostałem sam, pozbierałem rzeczy i spotkaliśmy się na ulicy, bo wracał ze sklepu. Idziesz? - spytałem. Idę - mówił. Ja: to rano będę tak do 10; to nawet dobrze, bo mam spotkanie ważne, to jutro ci przekażę - odpowiedział" - mówił Maksymiuk.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szef Samoobrony Andrzej Lepper nie żyje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.