Tablica ku czci ofiar w Pałacu Prezydenta

Tablica ku czci ofiar w Pałacu Prezydenta
Maksymilian Biskupski zaprezentował przed Pałacem Prezydenckim projekt obelisku (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
10 lat temu
PAP / Kancelaria Prezydenta

7 września w kaplicy Pałacu Prezydenckiego odprawiona zostanie msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, które związane były z urzędem prezydenckim - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta. Tego dnia w Pałacu odsłonięta zostanie też tablica ku czci ofiar katastrofy.

Mszę św. ma celebrować metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Nie jest jeszcze przesądzone, czy w uroczystości będą mogli brać udział przedstawiciele mediów, bo jest ona organizowana specjalnie dla rodzin zmarłych - jeśli któraś z nich powie, że nie życzy sobie obecności prasy, Kancelaria Prezydenta uwzględni to życzenie.

W sierpniu odsłonięta została już jedna tablica upamiętniająca katastrofę smoleńską - umieszczona na elewacji południowego skrzydła Pałacu Prezydenckiego.

Kancelaria Prezydenta informowała wtedy, że w kaplicy Pałacu Prezydenckiego w niedługim czasie zostanie odsłonięta druga tablica upamiętniająca parę prezydencką Marię i Lecha Kaczyńskich oraz tragicznie zmarłych pracowników Kancelarii Prezydenta i Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

W piątek, w nieoficjalnej rozmowie z dziennikarzami, osoba wysoko postawiona w Kancelarii Prezydenta tłumaczyła, że odsłonięcie tablicy ma być też zamanifestowaniem intencji Bronisława Komorowskiego w sprawie budowy pomnika mającego upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tablica ku czci ofiar w Pałacu Prezydenta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.