"To dziecko jest człowiekiem". W Bohonikach odbył się pogrzeb dziecka migrantki, która je poroniła

"To dziecko jest człowiekiem". W Bohonikach odbył się pogrzeb dziecka migrantki, która je poroniła
fot. Depositphotos
PAP / pk

Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się na dziedzińcu przed meczetem w Bohonikach. Modlitwy poprowadził imam miejscowej gminy muzułmańskiej Aleksander Ali Bazarewicz.

Na cmentarzu muzułmańskim w Bohonikach k. Sokółki odbył się pogrzeb dziecka migrantki, którą przed dwoma tygodniami odnalazła w lesie Straż Graniczna. Kobieta trafiła do szpitala i tam poroniła.

Niewielką białą trumnę z ciałem 27-tygodniowego chłopca ułożono na katafalku. - Mieliśmy nadzieję, że będzie to tylko jeden pogrzeb (pierwszy dobył się w połowie listopada, pochowano 19-letniego Syryjczyka, którego ciało wyłowiono z Bugu - PAP). Jednak wszystko wskazuje na to, że będzie ich więcej - powiedział Bazarewicz.

Islamska ceremonia

Imam wyjaśnił, że zgodnie z nauczaniem islamu to dziecko jest człowiekiem, dlatego ceremonie pogrzebowe odbywają się tak, jak w przypadku, każdej innej osoby zmarłej po narodzeniu.

DEON.PL POLECA

W ceremonii pogrzebowej uczestniczyli również dwaj muzułmanie z Czeczenii. Wcześniej towarzyszyli oni pochówkom innych migrantów, którzy zmarli w Polsce po przekroczeniu białoruskiej granicy.

Trumnę z ciałem chłopca przewieziono na Cmentarz Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej i tam pochowano zgodnie z obrzędami islamskimi.

Kobieta otrzymała potrzebną pomoc

Rodzina z Iraku została znaleziona przez Straż Graniczną około 2 tygodnie temu przy granicy polsko-białoruskiej. Kobieta będąca w ciąży, w ciężkim stanie trafiła do szpitala, gdzie poroniła. Jak przekazała rzeczniczka SG, stan kobiety jest nadal ciężki. Pogrzeb dziecka zorganizowała gmina tatarska.

Straż Graniczna zapewniła opiekę psychologiczną mężowi kobiety oraz piątce ich dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Mężczyzna jest przywożony do szpitala, by móc odwiedzać żonę. Na co dzień mężczyzna z dziećmi przebywa w domu otwartym w Fundacji Dialog.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

"To dziecko jest człowiekiem". W Bohonikach odbył się pogrzeb dziecka migrantki, która je poroniła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.