Tragiczny finał ucieczki przed policją

Tragiczny finał ucieczki przed policją
(fot. Patrycja Malinowska / DEON.pl)
PAP / drr

W nocy z soboty na niedzielę w okolicach Słubic (woj. lubuskie) patrol policji próbował zatrzymać do kontroli auto. Kierowca zignorował funkcjonariuszy i zaczął uciekać. W efekcie doszło do wypadku, w którym dwie osoby poniosły śmierć.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę. Patrol składający się z policjanta i funkcjonariusza służby granicznej próbował zatrzymać do kontroli VW Golfa. Kierujący autem zignorował funkcjonariuszy i zaczął uciekać.

"Funkcjonariusze, podejrzewając, że mogą mieć do czynienia ze sprawcą przestępstwa podążali za autem. Licząc, że dojadą do miejsca, gdzie będzie możliwe jego bezpieczne zatrzymanie, usiłowali nie stracić jadącego z dużą prędkością samochodu z pola widzenia" - relacjonował podkom. Sławomir Konieczny.

W miejscowości Bogdaniec ścigany samochód skręcił na drogę szutrową w pobliżu kanałów melioracyjnych. Tam doszło do wypadku: auto uderzyło w barierki i wpadło do kanału. Funkcjonariusze zatrzymali 16-latka, który samodzielnie wydostał się z pojazdu. Poinformował, że samochodem podróżowali z nim jeszcze dwaj koledzy.

Dwóch mężczyzn w wieku 17 i 18 lat zdołano wydobyć z kabiny auta, jednak mimo reanimacji nie udało się ich uratować; obaj zmarli.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp. Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna prowadzący samochód nie miał prawa jazdy. Postępowanie ma wykazać, czy były również inne powody niezatrzymania się do kontroli.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tragiczny finał ucieczki przed policją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.