Trzy lata temu przyszły na świat sześcioraczki z Tylmanowej

Trzy lata temu przyszły na świat sześcioraczki z Tylmanowej
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

20 maja 2019 r. w krakowskim szpitalu na świat przyszły pierwsze w Polsce sześcioraczki. Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela z Tylmanowej w gminie Ochotnica Dolna czują się dobrze. Dzieci można zobaczyć na wideoklipie przygotowanym z okazji ich urodzin przez lokalną społeczność.

Sześcioraczki z Tylmanowej

"Ich przyjście na świat 20 maja 2019 r. było wielkim cudem! Jesteśmy niezwykle szczęśliwi i zarazem dumni, że tak wspaniała gromadka mieszka w gminie Ochotnica Dolna i jest częścią naszej lokalnej społeczności. Kochanym trzylatkom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, aby wzrastali w radości oraz zdrowiu! By zawsze dostarczali swoim rodzicom niezapomnianych wrażeń oraz cennych wspomnień! Niech oddanie rodziców i poświęcany maluchom każdego dnia czas będzie procentować szczęściem i radościom całej rodziny!" – czytamy na stronie internetowej gminy Ochotnica Dolna.

Z okazji trzecich urodzin sześcioraczków lokalna społeczność przygotowała "muzyczną laurkę" – wideoklip, ukazujący szczęśliwą rodzinę z Tylmanowej. "Wyraża ona to, co jest najistotniejsze w podróży przez życie i w procesie wychowania, który rozpoczyna się od pierwszych dni życia, a więc budowanie rodzinnych więzi, troskliwa opieka rodziców, okazywana miłość, czułość i troska, które w późniejszym życiu są podstawą budowania relacji z innymi" – napisały władze gminy Ochotnica Dolna.

Ze statystyk wynika, że sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 mld ciąż.

Pierwsze polskie sześcioraczki przyszły na świat 20 maja 2019 r. w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Ciąża została rozwiązana przez cesarskie cięcie w 29. tygodniu. Noworodki ważyły od 890 g do ok. 1300 g. Sześcioraczki mają starszego brata.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Skomentuj artykuł

Trzy lata temu przyszły na świat sześcioraczki z Tylmanowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.