W całej Polsce ruszył 21. Finał WOŚP

W całej Polsce ruszył 21. Finał WOŚP
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / mh

W niedzielę o godz. 9 ruszył 21. Finał WOŚP. "Po raz pierwszy, wyjątkowo, zbieramy pieniądze nie tylko dla dzieci, ale także na godną opiekę medyczną seniorów" - powiedział Jurek Owsiak na rozpoczęcie. Kilka minut po godz. 9 na koncie WOŚP znajdowało się już ponad półtora miliona złotych.

"Przez te 20 lat udowodniliśmy i pokazaliśmy, że życie jest dla nas najważniejsze, że uczyniliśmy dla polskiej medycyny rzeczy kosmiczne, że wszyscy razem możemy góry przenosić. (...) Powinniśmy być dumni z tego, że przez te 20 lat dzieje się rzecz niezwykła" - powiedział w niedzielę Owsiak w studio telewizyjnym TVP w Warszawie.
Owsiak odczytał fragment listu od pary prezydenckiej, Bronisława i Anny Komorowskich, w którym napisano: "Wasze oddanie uczy innych dawać, wasza skromność i wasze zaangażowanie uświadamiają, że każdego dnia stać na dobry uczynek nas wszystkich, na gest wsparcia".
Pieniądze ze zbiórki - jak co roku - będą przeznaczone na sprzęt medyczny dla dzieci oraz - po raz pierwszy - dla seniorów. W całej Polsce odbywają się setki imprez, powstało 1,8 tys. sztabów, kwestuje około 120 tys. wolontariuszy.
21. finał WOŚP odbywa się pod hasłem: "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Fundacja chce profesjonalnie i rzetelnie podjąć tematykę związaną z geriatrią. W Polsce funkcjonuje 35 oddziałów geriatrycznych, co daje ok. 750 łóżek, w całym kraju pracuje tylko ok. 270 geriatrów. Tymczasem starsi ludzie to 13 proc. społeczeństwa i z roku na rok będzie ich więcej. Dzisiaj na jedną osobę starszą przypadają 4 osoby produkcyjne, za 20 lat będzie ich dwoje.
Jak co roku w wielu miastach zostaną zorganizowane biegi "Policz się z cukrzycą". Finałowi towarzyszyć będą różnego rodzaju imprezy i koncerty - artyści zagrają na nich jedynie za zwrot kosztów podróży. W Warszawie główny koncert odbędzie się przed Pałacem Kultury i Nauki; wystąpią m.in. Doda, Happysad, Lipali, Enej. O godz. 20 punktem kulminacyjnym Finału będzie pokaz fajerwerków - "Światełko do nieba".
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W całej Polsce ruszył 21. Finał WOŚP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.