Wczoraj wieczorem w Kielcach doszło do wypadku na torach, jedna osoba zginęła

Wczoraj wieczorem w Kielcach doszło do wypadku na torach, jedna osoba zginęła
(fot. shutterstock.com / gui jun peng)
PAP / mp

Wznowiono ruch kolejowy na linii nr 8 na odcinku Kielce-Kielce Białogon. We wtorek wieczorem doszło tam do wypadku, w którym zginęła jedna osoba, a druga została ranna.

Jak poinformował PAP Karol Jakubowski z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., po północy przywrócono ruch na jednym torze linii kolejowej nr 8 na odcinku Kielce-Kielce Białogon, a po godzinie 6 - także na drugim torze. Wszystkie pociągi kursują już zgodnie z rozkładem.
Do wypadku doszło we wtorek przed godziną 20 na przejeździe kolejowym oznakowanym znakiem "Stop" w dzielnicy Biesak. "Przejazd pokonywała skoda fabia. Samochodem kierował 39-letni mężczyzna, mieszkaniec Kielc, który wjechał pod pociąg relacji Kielce Herbskie-Kielce Białogon" - relacjonował Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
Kierowca pojazdu zginął na miejscu, a pasażerkę uwolnili z auta strażacy. Kobieta została przewieziona do szpitala. Maszynista pociągu był trzeźwy.
Po wypadku pociągi regionalne i PKP Intercity były kierowane zmienioną trasą przez Rykoszyn i Sitkówkę-Nowiny. Jakubowski podkreślił, że wszystkie okoliczności wypadku wyjaśni specjalnie powołana komisja.
Linia kolejowa nr 8 łączy Warszawę z Krakowem przez Radom, Skarżysko-Kamienną, Kielce i Sędziszów.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wczoraj wieczorem w Kielcach doszło do wypadku na torach, jedna osoba zginęła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.