Wielki sukces Kliniki "Budzik": kolejne dziecko obudziło się ze śpiączki

Wielki sukces Kliniki "Budzik": kolejne dziecko obudziło się ze śpiączki
(fot. Cezary Piwowarski / CC BY 3.0 / facebook.com)
rmf24.pl / facebook.com / onet.pl / Fundacja "Akogo?" / ml

Na oficjalnym koncie na Facebook'u fundacja "Akogo?" poinformowała, że w Klinice "Budzik" udało się obudzić kolejnego małego pacjenta. 

Chodzi o kilkuletniego Szymona, który znalazł się w klinice na skutek urazu poniesionego w wypadku komunikacyjnym. W śpiączce był od 4 miesięcy.

To już 32. osoba, którą udało się wybudzić ze śpiączki w Klinice "Budzik".

"Trzymamy kciuki za szybki powrót do pełnego zdrowia" - czytamy na oficjalnej stronie fundacji.

Przebudzenia trzeba się spodziewać

- Przebudzenia ze śpiączki trzeba się spodziewać, jeśli zrobi się wszystko, co konieczne. Trzeba prowadzić hospitalizację na najwyższym poziomie, ponieważ organizm w takim stanie jest narażony na szereg komplikacji. To jest prawie OIOM, a nie rehabilitacja neurologiczna, gdzie wspiera się takie rzeczy - powiedziała Ewa Błaszczyk.

FUNDACJA "AKOGO?" została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza (twórcę programu "Ziarno" w TVP, obecnie proboszcza Pokamedulskiego Kościoła przy UKSW w Lesie Bielańskim).

Celem "Akogo?" jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Fundacja wybudowała pierwszą w Polsce klinikę-wzorzec (na 15 łóżek) przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka - Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie te najcięższe przypadki trafiają.

Więcej przeczytasz TUTAJ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wielki sukces Kliniki "Budzik": kolejne dziecko obudziło się ze śpiączki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.