Wśród zidentyfikowanych ofiar jest Rosjanka

PAP / drr

Wśród 14 zidentyfikowanych już ofiar sobotniej katastrofy kolejowej pod Szczekocinami jest obywatelka Rosji. Tę informację potwierdziła PAP Katarzyna Kuczyńska ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. W katastrofie zginęło 16 osób, ponad 50 zostało rannych.

Rosjanka jest drugą śmiertelną ofiarą katastrofy spoza Polski. Wcześniej, w niedzielę, okazało się, że w wypadku zginęła również obywatelka Stanów Zjednoczonych. Obcokrajowcy znaleźli się także w grupie rannych w wypadku. Są to obywatele Ukrainy, Mołdawii i Czech.

St. kpt. Radosław Lendor z zawierciańskiej straży pożarnej powiedział rano PAP, że akcja w miejscu katastrofy jeszcze się nie zakończyła. - Nadal trwają przeszukiwania, akcja jest jedynie ograniczona o siły i środki. Na miejscu są trzy zastępy straży pożarnej głównie z Zawiercia (ok. 15 strażaków - red.) - powiedział Lendor. Jak dodał, obecnie trwa przeszukiwanie miejsc, do których jeszcze do niedawna nie było dostępu.

Do czołowego zderzenia dwóch pociągów, w których jechało ok. 400 pasażerów, doszło w sobotę o godz. 20.57. Na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa zderzyły się pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wśród zidentyfikowanych ofiar jest Rosjanka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.