Wyjątkowe urodziny Zupy na Plantach. Poznaj bezdomność od zupełnie innej strony

Wyjątkowe urodziny Zupy na Plantach. Poznaj bezdomność od zupełnie innej strony
2 lata temu
Zupa na Plantach / Piotr Żyłka Blog

W nasze urodziny nie chcemy kolejnych debat ekspertów. Chcemy za to stworzyć przestrzeń spotkania, w której oddamy głos tym, którzy są dla nas najważniejsi - pisze Piotr Żyłka.

Witold pięknie rysuje i jest wnikliwym obserwatorem. Paweł robi doktorat i jest wielkim erudytą. Sebastian i Mirek konstruują designerskie stoły, do wykonania których wykorzystują stare drzwi. Dają im nowe życie.

Każdy z nich ma doświadczenie bezdomności.

W sobotę będziemy świętować 3. urodziny Zupy na Plantach. Kiedy zastanawialiśmy się, co robić tego dnia, szybko doszliśmy do wniosku, że nie chcemy organizować kolejnych debat ekspertów (które oczywiście też są potrzebne). Chcemy za to stworzyć przestrzeń spotkania, w której oddamy głos tym, którzy są dla nas najważniejsi.

Dlatego w nasze urodziny będziecie mogli zobaczyć prace Witolda, posłuchać opowieści Pawła i wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Sebastiana i Mirka.Ale to nie wszystko. Najpierw zapraszamy na śniadanie. Przy wspólnym posiłku zatrzymamy się, żeby po prostu ucieszyć się sobą nawzajem. Później będą warsztaty. Będzie można sobie zrobić Zupową torbę albo koszulkę. Albo razem haftować wielki obrus. Albo współtworzyć eko-opakowania na pierwszego w historii singla Zupy na Plantach. W międzyczasie razem zjemy na obiad - a jakże! - zupę.

A na koniec, wieczorem, będzie koncert zaprzyjaźnionych z nami muzyków, w trakcie którego odbędzie się premierowe wykonanie cudnego utworu, który specjalnie na tę okazję napisali Agnieszka Chodacka & Przemek Kleczkowski.

Chodźcie, to będzie piękny dzień. Startujemy leniwym, chilloutowym śniadaniem o 11:00. Od rana do późnego wieczora znajdziecie nas w HEVRE na Kazimierzu.

Witold (na zdjęciu) pięknie rysuje i jest wnikliwym obserwatorem. Paweł robi doktorat i jest wielkim erudytą. Sebastian...

Opublikowany przez Piotr Żyłka Blog Piątek, 29 listopada 2019

Warsztaty, rozmowy, koncert, wspólne jedzenie

Tak na urodziny Zupa zaprasza na swoim profilu na Facebooku:

Stuknął nam kolejny rok działalności. W związku z tym chcemy się zatrzymać, żeby razem poświętować, spotkać się na luzie i spędzić dzień razem trochę inaczej niż zwykle.

Proponujemy więc, żebyście porzucili wszelkie plany andrzejkowe (jeśli już jakieś mieliście) na najbliższą sobotę i zaczęli z nami imprezę już o 11:00 w HEVRE.

A że nie można świętować o pustym brzuchu, więc zaczniemy od wspólnego śniadania, żeby mieć siły do dalszych kreatywnych działań w ciągu dnia - warsztatów z ekipą naszej ŻyWa Pracownia i zaprzyjaźnionego wrocławskiego MiserArt - strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia.

Porozmawiamy o doświadczeniu bezdomności z panem Pawłem Ileckim, a wieczór umilą nam zaprzyjaźnieni muzycy, prezentując singla napisanego specjalnie na nasze trzecie urodziny! 

Będzie też czas na wspólny obiad - zupę, a jakże! 

Lepszej imprezy w tym dniu nie znajdziecie, więc proszę się nie zastanawiać, tylko przybywać!

Stuknął nam kolejny rok działalności. W związku z tym chcemy się zatrzymać, żeby razem poświętować, spotkać się na luzie...

Opublikowany przez Zupa na Plantach Niedziela, 24 listopada 2019
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wyjątkowe urodziny Zupy na Plantach. Poznaj bezdomność od zupełnie innej strony
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.