Zabójstwo wiceszefowej prokuratury okręgowej

Zabójstwo wiceszefowej prokuratury okręgowej
(fot. shutterstock.com)
PAP / psd

Krakowska wiceprokurator okręgowa została zamordowana przez syna - poinformował rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę nad ranem po policyjnym pościgu - powiedział PAP rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Według RMF FM ofiarą jest wiceprokurator okręgowa Anna Jedynak.

DEON.PL POLECA
"Obecnie policjanci wykonują czynności na miejscu zdarzenia, gdzie śmierć poniosła 52-letnia mieszkanka Krakowa. W wyniku profesjonalnie przeprowadzonych działań blokadowo-pościgowych policjanci zatrzymali młodego mężczyznę bezpośrednio związanego z tym zdarzeniem. W chwili obecnej jest on pilnowany przez policjantów do dyspozycji prokuratury w związku z tym, że jest to śledztwo własne prokuratury" - powiedział PAP Mariusz Ciarka.

Według ustaleń PAP, po godz. 4 w sobotę nad ranem policja otrzymała informację, że w jednym z krakowskich bloków słychać było krzyk kobiety, a chwilę po tym z mieszkania wyszedł mężczyzna poplamiony krwią. Na miejsce przyjechał pluton alarmowy i kilka radiowozów.

Mężczyzna wsiadł do samochodu i zaczął uciekać, po drodze miał wypadek. Wysiadł, zatrzymał inny, przejeżdżający obok. Atrapą broni sterroryzował kierowcę i odebrał mu samochód. Uciekając uderzył w tramwaj, potem spowodował inną kolizję, w końcu zaczął uciekać pieszo.

Ścigający go policjanci wzywali do odrzucenia broni, ale mężczyzna nie zrobił tego. Padły strzały ostrzegawcze, ale ostatecznie mężczyzna został obezwładniony przy pomocy trasera, tj. paralizatora.

Zatrzymany mężczyzna był pod wpływem alkoholu, nie został przesłuchany.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zabójstwo wiceszefowej prokuratury okręgowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.