Ziobro zaprasza Kaczyńskiego na kongres SP

Ziobro zaprasza Kaczyńskiego na kongres SP
(fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / psd

 Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro poinformował w piątek, że zaprosił Jarosława Kaczyńskiego na sobotni kongres SP. Według Ziobry, szef PiS biorąc udział w kongresie, dałby świadectwo, że prawica może współpracować.

Ziobro na konferencji prasowej odniósł się do uchwały komitetu politycznego PiS, w której wezwano byłych polityków tej partii, by wrócili do PiS.

Ziobro powiedział, że jego formacja z uznaniem przyjmuje tę uchwałę, jednak - jego zdaniem - nie jest ona adresowana do polityków Solidarnej Polski. "Pan prezes Jarosław Kaczyński wskazuje bowiem w tejże uchwale, by do PiS wróciły osoby, które odeszły bez uzasadnionych powodów merytorycznych z PiS" - powiedział. Tymczasem - jak mówił - politycy SP nie odeszli z PiS, a zostali z partii - wbrew swej woli - wyrzuceni.

Ziobro podkreślił, że wobec faktu, iż Kaczyński widzi potrzebę współpracy prawicy, SP deklaruje chęć współdziałania z PiS, "zwłaszcza na gruncie parlamentarnym"

"Skierowałem list do pana prezesa w dniu dzisiejszym, w którym zaprosiłem go, by zechciał uczestniczyć w naszym kongresie, który odbędzie się 24 marca pod Warszawą" - powiedział lider Solidarnej Polski.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ziobro zaprasza Kaczyńskiego na kongres SP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.