Złoto dla Włodarczyk, Majewskiego, Michalskiego

Złoto dla Włodarczyk, Majewskiego, Michalskiego
Łukasz Michalski zwyciężył w konkurencji skoku o tyczce podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Bielsku-Białej (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
PAP / slo

W pierwszym dniu 88. lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Bielsku-Białej złote medale wywalczyli m.in.: była rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski i Łukasz Michalski w skoku o tyczce.

W tej to ostatniej konkurencji nie wystąpił jego klubowy kolega Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz). Podczas rozgrzewki mistrzowi świata odnowiła się kontuzja mięśnia.

- Boli mnie mięsień dwugłowy naciągnięty w Diamentowej Lidze w Oslo. Myślałem, że drobny uraz został wyleczony. Byłem dobrze nastawiony psychicznie. Jestem gotowy na 5,72 (minimum olimpijskie PZLA). To moja wina, że nie skoczyłem tego wcześniej. Teraz pozostają nerwy. Jestem bardzo zły z powodu tego bólu. Po mityngu w Oslo miałem badanie USG, które nic poważnego nie wykazało - powiedział Wojciechowski.

Konkurs wygrał Michalski rezultatem 5,60. Drugie miejsce zajął Piotr Lisek, a trzecie Przemysław Czerwiński (obaj OSOT Szczecin) - 5,30.

- To dobry wynik z tego względu, że już zaczęłam mocny okres treningowy, przygotowujący mnie do olimpijskiego startu. Z poprzednich igrzysk wyniosłam spore doświadczenie, będzie mi teraz łatwiej. To zawody zupełnie innej rangi, niż mistrzostwa świata czy Europy. Będę walczyła o medal, bo inaczej nie jechałabym do Londynu - zaznaczyła.

- Cieszy natomiast dziesiąty tytuł i te 21 metrów (pchnął 21,07 - PAP). W rywalizacji krajowej jestem słabo zmotywowany. Z wiekiem przyszło mi tak, że muszę brać udział w konkursach na najwyższym poziomie, by zmobilizować się do dobrego pchania - powiedział.

W tym roku najlepszy wynik jaki uzyskał to 21,60. - W Londynie, do walki o medale potrzeba będzie dłuższych pchnięć. Muszę się skupić, żeby technika w końcu wyglądała tak, jakbym tego chciał. Nad tym będę pracował - dodał.

Jak poinformował podopieczny Henryka Olszewskiego, teraz nastąpi prawie miesięczna przerwa w startach. - W poniedziałek zaczynam mocno trenować. Najpierw tydzień w Warszawie, potem w Spale. Przed igrzyskami mam w planach dwa konkursy - 13 lub 14 lipca w Londynie oraz 21 lipca w Memoriale Janusza Kusocińskiego w Szczecinie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Złoto dla Włodarczyk, Majewskiego, Michalskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.