Afera podsłuchowa. Kolejny tutuł na celowniku

PAP / drr

Dochodzenie ws. działań koncernu medialnego Ruperta Murdocha News Corp. zatacza coraz szersze kręgi - pracownikom należącego do niego "New York Post" zalecono, by zachowali wszelkie dokumenty mające związek z podsłuchami i wręczaniem łapówek urzędnikom.

W piątek pracownicy gazety otrzymali notatkę od redaktora naczelnego Cola Allana z prośbą o zastosowanie się do zaleceń prawników koncernu.

Obserwując rozwój tzw. afery podsłuchowej w brytyjskim tabloidzie Murdocha "News of the World" ("NotW"), "wiedzieliśmy, że jako (inny) tabloid News Corp., staniemy się przedmiotem dochodzenia" - napisał.

FBI bada obecnie doniesienia, iż będący własnością Ruperta Murdocha koncern medialny News Corp. próbował włamać się do zapisów rozmów telefonicznych ofiar zamachów z 11 września 2001 roku.

W przyszłym miesiącu prokurator generalny USA Eric Holder spotka się w tej sprawie z rodzinami ofiar zamachów.

Według "Daily Mirror", dziennikarze "NotW" zaproponowali pieniądze funkcjonariuszowi nowojorskiej policji w zamian za udostępnienie zapisów prywatnych rozmów ofiar zamachów z 11 września. Powołując się na anonimowe źródło, "Daily Mirror" napisał, że dziennikarze chcieli numerów telefonicznych zabitych oraz szczegółów ich rozmów w dniach przed atakami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Afera podsłuchowa. Kolejny tutuł na celowniku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.