Afganistan: prawie 100 rannych w wybuchu samochodu pułapki w Kabulu

Afganistan: prawie 100 rannych w wybuchu samochodu pułapki w Kabulu
(fot. PAP/EPA/JAWAD JALALI)
PAP / kk

Co najmniej 95 osób odniosło rany w wyniku eksplozji samochodu pułapki, do której doszło w środę rano przed komisariatem policji w stolicy Afganistanu Kabulu - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. Nie ma dotychczas informacji o ofiarach śmiertelnych.

Jak powiedział rzecznik MSW Nasrat Rahimi, przed komisariatem położonym na zachodzie miasta eksplodował samochód wyładowany materiałami wybuchowymi. W pobliżu znajduje się tam także szkoła wojskowa.

Według świadków po wybuchu słychać było strzały.

Z kolei rzecznik ministerstwa zdrowia Wahidullah Majer poinformował na Twitterze, że do szpitali przewieziono 95 rannych, w tym kobiety i dzieci.

DEON.PL POLECA

Do przeprowadzenia zamachu przyznali się już talibowie. Po blisko 18 latach wojny w Afganistanie kontrolują oni obecnie połowę terytorium kraju.

Na początku lipca afgańscy politycy i talibowie zobowiązali się do stworzenia "mapy drogowej na rzecz pokoju" oraz rozpoczęcia kontrolowanego procesu pokojowego, jednak pod koniec lipca talibowie odmówili prowadzenia bezpośrednich rozmów z rządem centralnym w Kabulu.

We wtorek źródła wśród talibów informowały, że w toku ósmej rundy prowadzonych w Katarze rozmów z USA (bez przedstawicieli Kabulu) udało się rozstrzygnąć kwestie sporne w sprawie wycofania amerykańskich wojsk z Afganistanu i gwarancji ze strony talibów o zerwaniu relacji z innymi grupami ekstremistycznymi. Specjalny wysłannik USA do Afganistanu Zalmay Khalilzad poinformował o osiągnięciu "wspaniałego postępu", dodając, że liczy na osiągnięcie porozumienia do 1 września.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Afganistan: prawie 100 rannych w wybuchu samochodu pułapki w Kabulu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.