Al-Libi, jeden z szefów Al-Kaidy, zmarł w szpitalu

Al-Libi, jeden z szefów Al-Kaidy, zmarł w szpitalu
PAP / pk

Abu Anas al-Libi, jeden z przywódców Al-Kaidy, oskarżony o przygotowanie zamachów na ambasady USA w Kenii i Tanzanii w 1998 roku, zmarł w wyniku komplikacji po operacji wątroby - powiedziała w sobotę agencji AP w Kairze jego żona Um Abdullah. W zamachach z 1998 r. zginęły łącznie 224 osoby, w tym kilkudziesięciu Amerykanów.

Al-Libi, który naprawdę nazywał się Nazih Abdul-Hamed al-Rukaj, został schwytany przez amerykańskie siły specjalne Delta Force na początku października 2013 roku w Trypolisie w Libii, gdy wracał z porannych modłów w meczecie, i przetransportowany do USA, gdzie stanął przed sądem.

Podczas wstępnego przesłuchania nie przyznał się do winy i oczekiwał w USA na proces.

Al-Libi, chorujący na wirusowe zapalenie wątroby, przeszedł trzy tygodnie temu operację. Według Um Abdullah został za wcześnie przewieziony ze szpitala do więzienia, gdzie doszło do komplikacji zdrowotnych.

Żona Al-Libiego powiedziała, że o śmierci męża dowiedziała się w ambasadzie Libii w Waszyngtonie. Oskarżyła w sobotę amerykańskie władze o "porwanie, złe traktowanie i zabicie niewinnego człowieka. On nic złego nie zrobił" - dodała.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Al-Libi, jeden z szefów Al-Kaidy, zmarł w szpitalu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.